Плани Трампа розв’язати торговельні війни на кількох фронтах спричинили падіння цін на нафту
Ціни на нафту пішли донизу після того, як президент США Дональд Трамп пригрозив запровадити мита для Китаю, викликавши побоювання щодо торговельних війн на кількох фронтах. Раніше він заявив про плани ввести мита для Канади і Мексики.
Про це повідомляє Bloomberg.
Brent впала майже до 79 доларів за барель, тоді як West Texas Intermediate опустилася нижче 76 доларів. Трамп заявив, що розглядає 10% тариф на Китай у відповідь на потік фентанілу з країни. Канада збільшила потік сирої нафти в США, щоб обійти потенційні мита.
Перший день Трампа на посаді розпочався з масштабних указів, включно з переглядом енергетичної політики США і загрозою введення тарифів на Канаду і Мексику до 25%. Обидві країни є великими експортерами товарів до США, включно із сирою нафтою, яку переробляють на американських НПЗ.Канадські постачальники намагаються «витіснити якомога більше обсягів з ринку» до введення мит, повідомила компанія Rystad Energy. Мита, які, за словами Трампа, можуть бути введені з 1 лютого, призведуть до підвищення цін на бензин для американських споживачів, попередила Goldman Sachs Group Inc. минулого року.
Нафта, як і раніше, торгується вище цього року, чому сприяли широкі санкції США проти Росії, які перевернули ринки фізичної нафти і танкерів. Трамп сказав, що він, імовірно, введе більше санкцій проти Москви, якщо Володимир Путін не сяде за стіл переговорів щодо України.
«Увага нафтового ринку поступово перемикається з ризиків російських санкцій на цілком реальний ризик ескалації торговельної напруженості», – сказав Воррен Паттерсон, голова відділу стратегії сировинних товарів ING Groep NV у Сінгапурі. Загроза мит також підтримує долар США, додав він.
Раніше повідомлялося, що три танкери, що перевозять понад два млн барелів російської нафти, зупинилися біля портів східного Китаю. Вони потрапили під санкції США, оголошені 10 січня.
США оголосили 10 січня про нові санкції, спрямовані на скорочення доходів росії від енергоресурсів. До санкційного списку потрапили понад 30 російських нафтосервісних компаній, дві великі нафтовидобувні компанії – «Газпром нефть» та «Сургутнефтегаз», а також сербська компанія NIS, пов’язана з «Газпром нефть».
Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.