Поки що на час війни: пенсіонерам доплачуватимуть по 2361 грн на місяць

Суспільство

На час війни пенсіонерам доплачуватимуть по 2361 грн на місяць

На час війни пенсіонерам доплачуватимуть по 2361 грн на місяць
653 мешканців селища Петрівська Буда, сіл Тростянець, Княжа та Чичиркозівка, що на Черкащині, отримуватимуть із 1 січня 2025 року доплату в розмірі 2 361 гривня. Йдеться про пенсіонерів-чорнобильців, які не працюють та постійно проживали у зонах безумовного та добровільного відселення із 1986 по 1993 роки.

Такі виплати визначили згідно з законом України “Про Державний бюджет на 2025 рік”, розповіла Суспільному начальниця управління пенсійного забезпечення головного управління пенсійного фонду України в області Тетяна Коваль.

Зі слів начальниці відділу пільгових категорій департаменту соціального захисту населення області Олени Горшевікової, згідно із законом України “Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи” за 1991 рік існують три зони:

“Перша — це зона відчуження, з якої була здійснена евакуація населення відразу після аварії. Друга зона — це зона обов’язкового безумовного відселення, територія, яка зазнала значного забруднення і з неї було відселення в обов’язковому порядку”.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

У третю зону — зону гарантованого добровільного відселення — входять чотири населені пункти Черкаської області, серед них: селище Петрівська Буда, села Тростянець, Княжа та Чичиркозівка.

Нині на цих територіях проживають 653 пенсіонери, розповіла начальниця управління пенсійного забезпечення головного управління пенсійного фонду України в області Тетяна Коваль. Тільки вони з 1 січня 2025 року отримуватимуть надбавку до пенсії в розмірі 2 361 гривня. Виплата призначена на період дії воєнного стану.

Загалом на території Черкаської області нині живуть 77 тисяч людей, які мають статус громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

“Доплата непрацюючим людям, які живуть у зоні безумовного обов’язкового відселення та у зоні гарантованого добровільного відселення встановлюється за умови, що вони проживали у цих зонах станом на 26 квітня 1986 року, тобто на момент аварії на Чорнобильській АЕС або у період із 26 квітня 1986 року по 1 січня 1993 року”, — пояснила Тетяна Коваль.

Люди, які залишили одну з цих зон у зазначений період або змінили місце проживання, пенсійну надбавку не отримуватимуть, додала пані Тетяна. Чи належать вони до цієї категорії перевірятимуть органи державного демографічного реєстру.

Ліквідатор аварії на Чорнобильській АЕС Володимир П’ятов зберігає довідку, яка засвідчує, що він був у зоні відчуження.

“Усі соціальні гарантії заключались у цій довідці, якщо вона була, ти міг спокійно довести, що знаходився у зоні цих дій”, — розповів він.

У зону відчуження пан Володимир потрапив 2 травня 1986 року. Відтоді заходив туди тричі, аби з’ясувати причину вибуху:

“Це називалось групою спеціального нагляду. Нас двоє тільки лишилось у живих, а інших хлопців вже немає”.

За тиждень після аварії допомагали евакуювати місцеве населення із тридцятикілометрової зони радіоактивного забруднення, розповів ліквідатор:

“Людей із цих населених пунктів повністю відселили, навіть деякі села спалені були, хоча це дарма було, бо радіація піднялась у верхні шари атмосфери”.

Нині Володимир П’ятов — голова районної громадської організації “Союз Чорнобиль України”. Отримує пенсію “ліквідатора аварії”. У зоні відчуження він не проживав, тому на додаткову доплату з 2025 року не претендує. Та пригадує тих, хто був змушений виїжджати із зони забруднення:

“Ну що таке для людини кинути повністю господарство, взяти гроші і як був, так і загребли в машину чи в автобус. І хто знає, коли повернешся”.

Comments

comments

Залишити відповідь