Полонені з Піднебесної: що означає залучення китайців до війни проти України

Війна

«Це історичне явище, щось дуже цікаве й неповторне» — коментує військовий експерт, полковник ЗСУ Петро Черник. «У зрізі великої геополітики це є прямим сигналом того, що Велика світова війна таки почалася».

За оцінками експерта, китайські військові беруть участь у конфлікті, щоб «обкатати свій бойовий потенціал для потенційного протистояння із найбільшою демократією — із США». Примітно, що китайські добровольці раніше були зафіксовані й на боці України, хоча офіційний Пекін заперечує будь-яку участь.

«Китайцям цікавий досвід як наш інтелектуальний, так і класично-азійський, оцих великих м’ясних штурмів. У розумінні Китаю ця війна є нічим іншим як війною демократії і війною тираній», — пояснює Петро Черник.

Обміняйте нас, будь ласка — полонені китайці попросилися додому

Розширення театру бойових дій на російську територію

Паралельно з появою китайських полонених, з’явилася інформація про активізацію дій українських військ на території Бєлгородської області росії. 7 квітня президент Володимир Зеленський підтвердив присутність українських військ у цьому регіоні.

Ця операція схожа на попередні дії України в Курській області й спрямована на відволікання російських ресурсів від ключових напрямків на Донеччині. «На Курщину вони відволікли понад 60 тисяч людей. Співвідношення нас до них там було 1 до 6, а навіть 1 до 7. І то вони нас звідти не вибили», — зазначає експерт.

Військовий експерт підкреслює важливість цих операцій: «Найголовніше, що на території ядерної держави можна проводити бойові операції, і ядерного апокаліпсиса не сталося».

Критика росії президентом США

Президент США Дональд Трамп минулого тижня зробив кілька заяв із критикою росії, назвавши їхні бомбардування «жахливими» і закликавши Москву припинити вогонь.

«Росіянам вірити не можна», — коментує Петро Черник, згадуючи кримсько-татарську приказку: «Як не можна опертися на воду, так і не можна вірити росіянам».

Експерт зазначає, що позиція Трампа щодо росії може змінитися: «Цей маятник від «Путін — хороший хлопець» до «жахливе бомбардування», а до того слова, яке він скаже — «він негідник, мерзотник, і його треба знищувати» — може бути півкроку.

Економічний тиск на росію

Значну роль у послабленні росії відіграє падіння цін на нафту. За словами Петра Черника, російський бюджет був розрахований на ціну $70 за барель, тоді як поточна ціна тримається в межах $50-60.

«За підсумками першого кварталу, те що вони офіційно оприлюднили — мінус 2 трильйони бюджетного дефіциту» — зазначає експерт. «Треба нам молитися, щоб ця низька ціна протрималася якнайдовше. Бо низька ціна на нафту убила Радянський Союз, низька ціна на нафту уб’є російську федерацію».

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2025-04-15 08:54:00

Залишити відповідь