Польща планує закрити кордон з Білоруссю до літа 2025 року, – FT

Політика, Світ

Польща має намір закінчити будівництво прикордонної стіни та закрити свій кордон з Білоруссю до літа 2025 року. Так країна хоче спинити наплив мігрантів, який Варшава кваліфікує як гібридну війну, ініціювану росією.

Про це повідомляє Financial Times.

Заступник міністра з питань міграції Польщі Мацей Дущик розповів, що додаткові роботи на 400-кілометровому кордоні планують завершити до середини 2025 року. Після завершення будівництва рівень безпеки кордону сягне “майже 100%”.

Будівництво прикордонного паркану у Польщі розпочали наприкінці 2021 року, після того, як білоруський президент Олександр Лукашенко спрямував десятки тисяч мігрантів до польського кордону. Вони отримували візи для прямих рейсів з Близького Сходу та Африки до Москви або Мінська, звідки їх доставляли до кордону автобусами.

З моменту вступу на посаду, прем’єр-міністр Дональд Туск визначив протидію “гібридній війні” росії як головний пріоритет. Тоді уряд розпорядився встановити камери нічного бачення та тепловізори, побудувати нову дорогу для патрулювання кордону й зміцнити п’ятиметрову сталеву огорожу, яку попередній уряд побудував у 2022 році.Загалом на зміцнення кордону планується витратити понад 2,5 млрд злотих (близько 587 млн євро), з яких половина коштів надходять з бюджету Туска.

“Цей штучно створений міграційний маршрут буде закритий наступного літа, я сподіваюся і вірю в це”, – наголосив Дущик.

Він додав, що Варшава повинна бути готовою до можливих спроб Лукашенка “ескалації конфлікту” та саботажу зміцнення української інфраструктури.

Наразі Польща дотримується жорсткої позиції у питанні міграції, подібно до того, як це робить Іспанія у боротьбі з мігрантами, які намагаються прорватися через паркан навколо іспанських анклавів у Північній Африці — Сеути та Мелільї.

Нещодавно у Білорусі нелегальні мігранти знайшли новий спосіб перетину кордону з Польщею. Вони почали використовувати для перетину кордону прикордонні переходи, які тимчасово закриті для руху транспорту.

До цього польські прикордонники зафіксували близько 40 спроб незаконного перетину державного кордону з боку Білорусі, а вранці середи відбулося ще кілька десятків таких спроб.

А з початку 2024 року понад 60 польських військових отримали поранення і травми від нелегальних мігрантів, які проривають кордон з території Білорусі.

Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь