Понад 900 розслідувань: з Фінляндії до РФ намагаються ввезти підсанкційні товари
Попри закриття кордону, у Фінляндії фіксують спроби вивезення до Росії товарів, які підпадають під санкції через повномасштабну війну РФ проти України.
Про це інформує Yle.
З Фінляндії намагаються вивозити підсанкційні товари до РФ
Зазначається, що східний кордон закритий вже понад рік, проте потік санкційних товарів до Росії продовжується.
Митниця вже розслідувала понад 900 злочинів щодо ухилення від санкцій за час повномасштабної війни Росії проти України.
Як свідчать митна статистика та судові списки, потік заборонених товарів з Фінляндії до Росії продовжувався протягом усієї повномасштабної війни в Україні, попри суворі економічні санкції, що обмежують експорт.
Вони показують величезний сплеск правопорушень, пов’язаних з незаконним експортом санкційних товарів.
Тривалий час щороку викривали лише кілька таких випадків. Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році щороку відбуваються сотні таких випадків.
– Ми вже відкрили понад 900 досудових розслідувань (за роки повномасштабної війни, – Ред.). Це досить велика кількість, – каже Ханну Сінкконен, директор митного контролю.
Наразі суди винесли вироки щодо десятків правопорушень. У черзі на розслідування, обвинувачення та судовий розгляд перебувають сотні інших.
У 2024 році кількість таких порушень зменшилась через закриття фінсько-російського кордону, але вони все ще продовжуються.
Зазначається, що більш ніж половина всіх порушень є дрібними та врегульовуються за допомогою штрафної процедури, тобто не доходять до суду.
Мовиться здебільшого про приватних осіб, які перетнули кордон з невеликою кількістю підсанкційних товарів – наприклад предметів розкоші.
Решта злочинів стосуються, як правило, спланованих дій з вивезення товарів, які можуть використовуватись російською армією.
Наприклад, наприкінці осені митниця почала розслідувати комплекс злочинів, в межах якого компанія зі східної Фінляндії перевезла до Росії безпілотники, гідролокатори, процесори та іншу електроніку, що потрапила під санкції, на суму в кілька сотень тисяч євро.
Товари переважно купувалися в американських інтернет-магазинах, доставлялися до Фінляндії повітряним транспортом, зберігалися у східній Фінляндії, а потім кількома партіями вивозилися до Росії автомобільним транспортом.
Злочинцями в таких випадках, як правило, є малі та середні експортні або логістичні компанії.
У спланованих випадках злочинці часто намагаються ввести в оману органи влади щодо вмісту вантажу або його призначення. Наприклад, товари, що перебувають під санкціями, декларуються як такі, що призначені для Центральної Азії або Балкан, тоді як насправді вони призначені для Росії.
Зазначимо, що Індія стала другим за величиною постачальником критично важливих підсанкційних технологій до Російської Федерації.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Джерело: Yle