Пошкоджує нирки і легені: у Львові врятували дитину з рідкісним синдромом Гудпасчера

Події України

У Клініці дитячої нефрології, діалізу та трансплантації нирки львівського Центру дитячої медицини успішно пролікували 7-річну дівчинку з рідкісним синдромом Гудпасчера.

Таке аутоімунне захворювання серед дітей трапляється раз на 2 млн.

Чому запідозрили синдром Гудпасчера

Керівник Клініки Роман Андруневич наголосив, що історія маленької рівнянки Мілани – це не лише рідкісний випадок виявлення хвороби, але й успішна історія лікування системного васкуліту, який ще називають синдромом Гудпасчера.

Хвороба почалась як звичайна ГРВІ, але стан дитини швидко погіршувався: до катаральних явищ додались зміни у сечовипусканні та гематурія.

Через високі показники креатиніну і сечовини рівненські лікарі, до яких звернулась родина, скерували Мілану до Львова у Центр дитячої медицини.

Як лікували Міланку

– Дитина потрапила до нас з важким ураженням нирок і потребувала термінового спеціалізованого лікування, – розповідає Андруневич.

Лікарі розуміли, що гематурія може свідчити про гломерулонефрит, пов’язаний із  системним захворюванням. Тому почали шукати хворобу, яка викликала гостру ниркову недостатність.

Додатково зробили тест на антитіла до базальної мембрани. Він виявився позитивним, і це вказувало на рідкісну хворобу – системний васкуліт, або синдром Гудпасчера.

Біопсія нирки підтвердила діагноз.

Мілана отримувала імуносупресивну терапію, призначили їй і шість сеансів апаратного плазмоферезу. Процедура дороговартісна, але дуже ефективна.

– Апаратом PrismaFlex вдалось очистити плазму від антитіл, які вражали нирки дитини, – зазначає Роман Андруневич.

Чим небезпечний синдром Гудпасчера

Це вкрай рідкісне автоімунне захворювання, яке вражає нирки і легені. У більшості випадків хвороба починається раптово, тригером початку може бути будь-яка  респіраторна вірусна інфекція. Погіршення стану пацієнта зазвичай відбувається дуже швидко і  без спеціального лікування призводить до смерті.

Тому фахівець наполегливо радить, при будь-яких змінах у сечовипусканні, і особливо при появі крові у сечі (гематурії), варто звернутись до спеціалістів-нефрологів для вчасного встановлення діагнозу.

А Міланку вже виписали додому, лікування дало свої результати.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело і фото: Західноукраїнський спеціалізований Центр дитячої медицини

Залишити відповідь