Повернення до СРСР: у РФ пропонують впровадити продуктові талони

Події України
Продукти, магазин, супермаркет

Фото: Depositphotos

У Росії розглядають можливість повернутися до продуктових талонів, як це було в СРСР. Голова комітету з фінансового ринку Анатолій Аксаков підтримав ідею і закликав розширити її на всю країну.

Повернення до продуктових талонів у РФ

Раніше губернатор Калінінградської області Олексій Безпрозванних анонсував впровадження продуктових талонів у 2025 році. За його словами, це допоможе людям у скрутному становищі отримати мінімальний набір продуктів і товарів для життя.

Він зазначив, що держава могла б компенсувати частину витрат регіонам і постачальникам продуктів через субсидії. Яким буде місячний ліміт за талонами, невідомо.

Насамперед талони роздаватимуть пенсіонерам із доходом, нижчим за прожитковий мінімум, а також, імовірно, багатодітним сім’ям та іншим вразливим групам населення.

У Росії змушені вдатися до впровадження талонів через значне зростання цін на продукти. За даними Мінекономрозвитку на 9 грудня, інфляція у РФ за рік становила 9,2%. Це найбільший показник із лютого 2023 року.

Водночас інші дані свідчать про ще вищі цифри. За інформацією Роміра, яка оцінює ціни за реальними покупками, інфляція товарів першої потреби за січень-вересень цього року становила 13,7%.

Найбільше подорожчали такі продукти як:

  • картопля – на 85%,
  • цибуля – на 40%,
  • капуста – на 34%,
  • вершкове масло – на 33%, що стало рекордом з 2007 року;
  • баранина – на 22%,
  • молоко, сметана і яблука – на 17%;
  • хліб – понад 13%.

У 2023 році в низці російських регіонів, зокрема в Амурській області (міста Вільний і Ціолковський), влада видавала продуктові талони з лімітом 2 000 рублів на людину для тих, чий дохід нижчий за прожитковий мінімум.

Експеримент з електронними продуктовими сертифікатами також запускали в Ямало-Ненецькому окрузі, а на Камчатці ввели картки на рибу.

Експерти зазначають, що для реалізації програми підтримки малозабезпечених потрібно точно визначити їхню кількість і необхідний бюджет.

Інвестиційний радник Юлія Кузнєцова зазначила, що офіційна статистика часто не відображає реальність, адже 11,8 млн росіян живуть із доходами, нижчими від мінімуму, що становить 15 679 рублів на місяць.

Керівник правління Міжнародної конфедерації товариств споживачів Дмитро Янін вважає, що продуктові талони могли б допомогти 18 млн бідних росіян. Він пропонує на кожного одержувача 3 000 рублів на місяць на їжу, що коштувало б бюджету 720 млрд рублів на рік.

На думку засновника компанії OFFЛАЙН Микити Сенникова, мінімальний набір продуктів для підтримання життя коштує 5 000-6 000 рублів на місяць, і для забезпечення 15-20 млн осіб державі доведеться витратити 900 млрд до 1,2 трлн рублів на рік.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: The Moscow Times

Залишити відповідь