Прем’єрка Італії про загрозу від РФ: Значно ширша, ніж ми собі уявляємо

Події України
Фото: Getty Images

Прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні назвала РФ серйозною загрозою для безпеки Європейського Союзу. Оскільки Кремль може використовувати нелегальну міграцію та інші проблеми для дестабілізації ситуації в ЄС.

Про це вона заявила під час зустрічі у Фінляндії з лідерами Італії, Швеції, Греції та представниками ЄС, пише Reuters.

РФ загрожує безпеці ЄС

Мелоні зазначила, що небезпека з боку Росії не обмежується війною в Україні. Навіть після її завершення загроза для демократії ЄС залишатиметься.

– Ми повинні розуміти, що загроза набагато ширша, ніж ми собі уявляємо. Йдеться про нашу демократію, про вплив на нашу громадську думку, про те, що відбувається в Африці, про сировину, про інструменталізацію міграції. Ми маємо знати, що це дуже широке поняття безпеки, – сказала Мелоні.

На її думку, ЄС має активніше захищати свої кордони та протидіяти впливу як Росії, так і злочинних організацій, які контролюють потоки нелегальних мігрантів. Вона назвала попередню політику ЄС у сфері міграції неефективною.

– Вирішення питання нелегальної міграції виключно в рамках дебатів на основі солідарності було помилкою. У результаті ми не змогли захистити наші кордони… Ми хочемо захистити наші зовнішні кордони й не дозволимо Росії або злочинним організаціям підірвати нашу безпеку, – сказала прем’єр-міністерка.

Мелоні наголосила, що хоча НАТО залишається основою безпеки Європи, ЄС має вирішувати й інші, ширші виклики. Зокрема, вона згадала кібербезпеку, штучний інтелект, захист критичної інфраструктури та забезпечення стабільності в ланцюгах постачання.

Ще в травні президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн закликала ЄС готуватися до можливої війни з РФ. Оскільки такі люди, як Путін, не прагнуть миру, а мають намір лише продовжувати свою агресію.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Тоді вона повідомила про активізацію гібридних атак Росії, зокрема про спроби Москви використовувати мігрантів як інструмент тиску на Європейський Союз.

Залишити відповідь