Просто з повітря: деякі вітаміни можна отримувати через дихання

Події України

Дихання як джерело поживних речовин

Ми вдихаємо близько 9 тис. літрів повітря щодня. На відміну від їжі, дихання є постійним процесом, і нові дані свідчать, що свіже повітря може бути важливим джерелом поживних  елементів.

Аеронутрієнти поглинаються через дрібні кровоносні судини в носі, легенях, нюховому епітелії та ротоглотці.

Легені здатні вбирати молекули набагато більшого розміру, ніж кишківник, забезпечуючи їхнє надходження в кровообіг і мозок.

Це пояснює високу ефективність інгаляційних препаратів, як-от нікотин або анестетики.

Крім того, дослідники отримали підтверджені дані щодо підвищеного рівня йоду в крові та сечі у людей, які працюють на свіжому повітрі.

Останні дослідження також показали, що діти, які живуть поблизу моря, де вдосталь водоростей, мають менший ризик дефіциту йоду.

Через легені в організм потрапляє і марганець, проте в дослідженні відзначено його негативний ефект – передозування цього елемента часто спостерігається у зварювальників.

Лікування повітрям: перспективи

Щоб визначити, які саме компоненти повітря можуть бути найбільш корисними для здоров’я, вчені проводитимуть подальші дослідження.

Тож цілком можливо, що лікарі майбутнього включатимуть до своїх рекомендацій не тільки певну дієту, а й свіже повітря з корисними аеронутрієнтами природних джерел, наприклад, лісних заповідників, гірських курортів та океанського узбережжя.

Залишити відповідь