Рейдерство готелю “Жасмин”: продане злочинцями майно нібито арештували, але, вірогідно, заднім числом. Документ
Після публікації на сайті Politerno кількох матеріалів про рейдерство готелю «Жасмин» поліція таки почала здійснювати певні активні дії щодо розслідування цього злочину. Утім, відбувається це за дуже дивних та підозрілих обставин.
Йдеться про рейдерське захоплення готелю «Жасмин», який знаходиться на вулиці Текстильна, 28, частка у 75,5% в якому належить Світлані Козуб. Інші 24,5% належали її партнеру Володимиру Грищишину, який згодом передав свою частку синові.
Як повідомлялося, Світлана Козуб дізналася про початок афери з «віджимом» готелю ще минулого місяця. Саме 18 жовтня вона подала заяву у поліцію на дії організаторів афери – Володимира Грищишина та його кума, заступника начальника-начальник управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області Тараса Серетного, який має дуже тісні та дружні стосунки з Сергієм Надалом ще з часів депутатства у Тернопільській міській раді.
Через кілька днів, 23 жовтня, пані Світлана подала окрему заяву у поліцію й на дії підгаєцького «чорного реєстратор» Наталії Сивак, котра без відома Світлани Козуб переоформила компанію «Жасмин Делюкс» на Грищишина та його людину. Вхідний номер заяви – КА 5025.
Як стало відомо згодом, документи щодо Сивак були направлені у Підгаєцький відділ поліції, де вони і канули у небуття. Жодних слідчих дій з тих пір не проводилося.
Відомості за заявами Світлани Козуб, поданими у жовтні – до ЄРДР не вносилися! Поліція та службові особи прокуратури, які повинні були за цим прослідкували, проявили, як мінімум, злочинну халатність.
19 листопада Світлана Козуб не змогла потрапити до свого готелю через злочинні дії працівників охоронної компанії «Роял Контракт», після чого викликала поліцію. 20 листопада наше видання повідомила про подію і саме в цей день поліція внесла до ЄРДР відомості про скоєння злочину за ч.1 ст.358 КК України.
Окремо слід зазначити, що тоді ж, у жовтні, Світлана Козуб подала скаргу в Мін’юст на скасування незаконних дій реєстратора. 9 грудня 2024 року Міністерство юстиції України винесло рішення, яким скаргу Козуб Світлани Іванівни від 24.10.2024 з доповненнями від 29.10.2024 – було задоволено.
В цей час ми доповнили інформацію про рейдерство «Жасмину». Зокрема, повідомили, що поліція намагатиметься вивести із справи про рейдерство готелю «Жасмин» справжніх авторів схеми «віджиму».
Починаючи з 20 листопада, навіть після рішення Мін’юсту, поліція жодних слідчих дій не здійснювала. Редактору Politerno довелося писати Звернення на керівництво СБУ та у правоохоронний комітет Верховної ради щодо можливого покривання начальником обласної поліції Сергієм Зюбаненком злочинів, скоєних підлеглими міського голови Тернополя Сергія Надала, серед яких зазначалося і рейдерство готелю «Жасмин».
Починаючи з 9 грудня, з моменту рішення Мін’юсту, потерпіла Світлана Козуб та її адвокат жодної інформації від слідчого щодо процесуальних дій у провадженні – не отримували.
І лише учора, 20 листопада, Світлана Козуб дізнається, що саме у день прийняття рішення Мін’юстом щодо скасування злочинної перереєстрації, а саме 9 грудня 2024 року, слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду, до якого звернувся слідчий Ісаєв М.С., виніс рішення про арешт майна та корпоративних прав «ТОВ «Жасмин Делюкс».
Рішення датоване саме 9 грудням, більше того, у документі навіть згадується, що розгляд скарги у Мін’юсті був призначений на 18 листпада, але станом на 9 грудня – «жодного результату невідомо»:
Тобто, потерпіла Світлана Козуб протягом 11 днів не знала, що її майно, захоплене та продане злочинцями, уже арештоване. При чому, зробено це було у день винесення рішення Мін’юсту на її користь.
Цей факт наводить на думку, що постанова слідчого судді отримана заднім числом, аби вивести з-під підозри про бездіяльність поліцейське начальство.
Також, не відомо, яке саме майно арештував суддя, так як у цьому ж рішенні згадується про перереєстрацію Володимиром Грищишеним приміщень готелю на підставних осіб – про що ми детально описували у журналістському розслідуванні:
Діліться у соцмережах: