РФ покладається на бронетехніку зі сховищ: в ISW проаналізували, чи вистачить її ворогу
Російські війська продовжують значною мірою покладатися на відремонтовані танки і бронемашини, взяті зі сховищ, щоб замінити втрати техніки під час боїв. Проте, ймовірно, окупанти не зможуть витримати ці втрати в довгостроковій перспективі.
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Чи вистачить РФ бронетехніки зі сховищ
Зазначається, що 13 листопада експерт Українського центру оборонних стратегій Віктор Кевлюк заявив, що російська армія продовжує виробляти і відновлювати близько 150-160 нових танків на місяць – близько 1920 танків на рік.
Приблизно це дорівнює поточному коефіцієнту заміщення втрат техніки ЗС РФ.
За інформацією нідерландського проєкту з відкритим вихідним кодом Oryx, російські армійці втратили близько 3 558 танків від початку повномасштабної війни в Україні. Водночас за даними Генштабу ЗСУ, РФ втратила 9 319 танків за час повномасштабного вторгнення.
За інформацією Кевлюка, приблизно 30% усіх танків РФ, вироблених за рік (близько 567 з 1 344 вироблених за рік танків), є нещодавно виготовленими танками. Натомість решту 70% російські загарбники вивозять зі складів.
Крім того, експерт зауважив, що за останніми даними британської розвідки, якщо Росія продовжуватиме вивозити танки і бойові броньовані машини зі складів такими ж темпами, то вже до осені 2025 року вона вичерпає власні запаси.
Водночас у лютому цього року Британський міжнародний інститут стратегічних досліджень (IISS) оцінив, що російська армія, ймовірно, зможе витримати близько 3 тисяч щорічних втрат техніки впродовж щонайменше наступних двох-трьох років, реактивуючи машини зі зберігання.
Своєю чергою, раніше український військовий оглядач Костянтин Машовець оцінював, що російська оборонно-промислова база може виробляти близько 250-300 нових танків і ремонтувати додатково 250-300 танків на рік.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Зазначимо, що нещодавно за два тижні українські спецпризначенці успішно ліквідували 16 російських реактивних систем залпового вогню Град.