Росія планувала удари по АЕС Японії та Південної Кореї – FT
Росія планувала удари по атомних електростанціях у Японії та Південній Кореї та іншій цивільній інфраструктурі.
Крім того, у переліку цілей російських військових планувальників майже половина це об’єкти цивільної інфраструктури.
Про це свідчать 29 секретних документів, доступ до яких отримало видання Financial Times.
Росія планувала атакувати АЕС Японії та Південної Кореї
У документах російських військових за 2013-2014 роки серед переліку цілей зазначено 160 об’єктів, зокрема дороги, мости і заводи, які були важливими для російської армії для зупинки перегрупування військ потенційного супротивника РФ у районах оперативного призначення.
Як пише FT, російські військові планувальники “побоюються, що східні кордони країни виявляться незахищеними в разі будь-якої війни з НАТО і вразливими для атак з боку США та їхніх регіональних союзників”.
Як наголошується в матеріалі, документи в основному присвячені підготовці офіцерського складу російської армії до можливого військового конфлікту на східному кордоні Росії в період із 2008 до 2014 року. Втім, як вказує FT, документи і плани РФ на такий сценарій досі залишаються актуальними.
У документах також містяться раніше невідомі деталі про те, як функціонує ядерна зброя під час її застосування, у них також даються загальні рамки сценарію поведінки військ у разі військового вторгнення Китаю, а також розглядаються удари вглиб європейської території.
Журналісти FT стверджують, що Азія стала центральним регіоном у стратегії російського диктатора Володимира Путіна, коли розглядалося повномасштабне вторгнення в Україну. Зокрема, Азія була головним регіоном при плануванні протистояння з НАТО.
Що стосується цілей РФ у Японії та Південній Кореї, то вони були в презентації, покликаній пояснити можливості неядерного варіанту крилатої ракети Х-101. У документах містилися емблеми загальновійськової академії Збройних сил РФ, яка займається навчанням старших офіцерів.
Зі 160 об’єктів, по яких планувалися удари Росії в разі можливого конфлікту – 82 об’єкти мають військовий характер. Серед них центральний і регіональні командні штаби та збройних сил Японії та Південної Кореї, а також радіолокаційні установки, авіабази та військово-морські об’єкти цих двох азіатських країн.
78 інших об’єктів у російському списку цілей належать до цивільної інфраструктури, серед них: автомобільні та залізничні тунелі Японії, зокрема тунель між островами Хонсю і Кюсю.
Також у списку цілей, складених російськими військовими планувальниками, об’єкти енергетичної інфраструктури. Росія розглядає удари по 13 електростанціях, таких як ядерні комплекси в Токаї, а також нафтопереробні заводи.
Щодо Південної Кореї, то пріоритетними цілями серед цивільної інфраструктури є мости та промислові об’єкти, як, наприклад, металургійний завод у Пхохані або хімічні заводи в Пусані.
Втім, як зазначає Financial Times, військове планування РФ демонструє впевненість у своїх ракетних системах, яка, як з’ясувалося, була перебільшеною.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Фото: Міноборони Росії