Розкажемо Вам, які дерева не можна білити весною.

Uncategorized, Життя

Побілка дерев весною є традицією. Але для деяких видів це смертний вирок. Молоді саджанці з гладкою корою перші в списку жертв. Їхня тонка шкірка не витримує агресивного впливу вапна: пори закупорюються, газообмін порушується, і дерево повільно гине.

Замість побілки оберніть стовбури мішковиною або спеціальним матеріалом, що дихає – це захистить від сонячних опіків і гризунів.

Плодові дерева віком від 10 років теж у зоні ризику. Якщо кора вкрита тріщинами та лишайником, побілка лише погіршить проблему. Вапно проникне в рани, викличе хімічний опік та відшарування тканин.

Спочатку очистіть стовбури від моху скребком, обробіть мідним купоросом (100 г на 10 л води) і замажте ушкодження садовим варом. Тільки через 2 тижні можна акуратно побілити нижню частину стовбура, уникаючи ділянок із молодою корою.

Хвойні дерева ще одна група, яку не можна білити. Їхня кора виділяє смолу, яка сама захищає від шкідників та ультрафіолету. Вапно порушить цей баланс, зробивши рослини вразливими до грибків. Якщо хочете вберегти ялинки чи сосни від сонця, встановіть з південного боку щити із фанери.

Декоративні клени та берези з кольоровою корою білити категорично не можна – це зіпсує їхню естетику. Для захисту використовуйте мульчування пристовбурних кіл і полив у посуху.

А ось вишні та сливи, навпаки, потребують осінньої побілки, щоб навесні кора не тріскалася від перепадів температур

Залишити відповідь