Рувін більше не очолює КНДІСЕ – директором інституту став Кисельов
Мінʼюст не продовжив контракт з Олександром Рувіним, він більше не керівник Київського науково-дослідного інституту судових експертиз. Напередодні «Схеми» повідомляли, що Рувін, крім українського, має ізраїльське громадянство.
Як з’ясували журналісти, Рувін перед отриманням допуску до державної таємниці від СБУ, прямо зазначив в анкеті, що має ізраїльське громадянство. Сам Рувін на запитання «Схем» про іноземне громадянство спочатку заявив, що «його давно вже немає», а потім додав, що в нього «його і не особливо було», назвавши це посвідкою на постійне проживання.
У цій же анкеті Рувін зазначав, що ізраїльське громадянство має його дружина, діти та батьки.
Сьогодні у КНДІСЕ представили нового керівника – ним став Максим Кисельов. Раніше він очолював департамент Державної виконавчої служби Міністерства юстиції. Наказ про призначення Кисельова в.о. директора КНДІСЕ, віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України – міністерка юстиції України Ольга Стефанішина підписала 01 січня 2025 року, повідомляє її заступник Андрій Гайченко.
Олександр Рувін очолював інститут з 2011 року.
Напередодні рішення щодо продовження контракту з Рувіном «Схеми» звернулися по коментар до посадовця щодо його іноземного громадянства, він відповів: «А звідки ви це знаєте, що воно в мене є? Його вже давно нема».
Потім додав: «У мене його і не особливо було. Воно називалось колись – «від на жительство» (посвідка на проживання – ред.) чи якось так. В мене його немає і давно».
Про допуск до держтаємниці відповів, що це питання варто задавати не йому, а «тому, хто надає».
На подальші уточнення щодо паспорту та проходження спецперевірки Рувін відповідати не захотів і поклав слухавку. Редакція відправила додатково запит до КНДІСЕ на його ім’я і чекає на відповідь.
В СБУ у відповіді на запит «Схем» повідомили, що «вказана особа пройшла перевірку, передбачену законом України «Про державну таємницю», і отримала допуск до державної таємниці, надавши свої установочні дані для його оформлення згідно з вимогами чинного законодавства».
У спецслужбі також зазначили, що «надалі у рамках своєї службової діяльності вказана особа має також отримати доступ до державної таємниці. Відповідно до закону, такий доступ надається дієздатним громадянам України, яким уже надано допуск».
Журналісти окремо направили запитання до низки правоохоронних та оборонних органів щодо того, чи надавали вони Олександру Рувіну доступ до держтаємниці на основі дозволу, оформленому раніше СБУ.
У Міністерстві юстиції, якому підпорядковується КНДІСЕ, заявили, що «допуск до державної таємниці для Рувіна у них не оформлювався», а документи, які б підтверджували іноземне громадянство, у матеріалах особової справи директора КНДІСЕ «відсутні».
«У разі надходження офіційної інформації (від компетентних органів) про інше громадянство Олександра Рувіна, буде розглянуто питання щодо його звільнення (непродовження з ним контракту)», – повідомили у Мін’юсті у відповідь на запит «Схем».
У 2016 році журналісти «Схем» зафіксували його зустрічі з впливовими особами, серед яких були представники оточення Петра Порошенка та судді, що могло свідчити про конфлікт інтересів. У 2018 році НАБУ розпочало розслідування щодо можливого незаконного збагачення Рувіна, але через два тижні справу передали Нацполіції, яка закрила її у 2019 році: незаконне збагачення виключили через зміну законодавства, а недостовірне декларування — через відсутність складу злочину.
У 2021 році журналісти Bihus.Info встановили, що Рувін та його родина користувалися елітною нерухомістю і дорогими автомобілями, які не відповідали задекларованим доходам. Зокрема, у декларації Рувіна були вказані дві квартири (147 м² та 59 м²), гараж і нежитлове приміщення для бізнесу його дружини, а також два автомобілі: Toyota Land Cruiser 2017 року та Toyota Camry 2009 року. Водночас родина проживала в елітному ЖК Regent Hill на Печерську, оренда якого коштувала до 500 тис. грн на місяць. Пасинок Рувіна, Назар Шептицький, мав квартиру у ЖК «Французький квартал» і орендував житло за 8 тис. доларів на місяць, користуючись автомобілями Range Rover, Mercedes-Benz G 63 AMG та Aston Martin DB9.
Того ж року на день народження Рувіна в Інститут завітали впливові гості, включаючи радника Офісу президента Миколу Беззубенка та заступників голови КМДА.
У 2024 році НАБУ і САП запобігли спробі групи осіб “поставити потрібних людей” на керівні посади в територіальних органах Державної митної служби для організації корупційних схем. У справі фігурував Олександр Рувін.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський доручив виготовити 30 тисяч далекобійних дронів, розповів під час засідання уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль у п’ятницю, 3 січня.
Діліться у соцмережах: