Що робити за потрапляння води у вухо: рекомендації лікаря
Зазвичай потрапляння води у вухо не стає причиною небезпечних захворювань, оскільки рідина самостійно залишає прохід. Сімейна лікарка Вікторія Дубенюк розповіла, що робити, якщо вода з вуха самостійно не виходить.
Чому вода не виходить із вуха
Питання, що робити, якщо у вухо потрапила вода, виникає в людей, які часто страждають на хронічні захворювання, або в батьків маленьких дітей. У дітей слухові проходи вузькі, що ускладнює природний вихід води. Анатомічні вигини можуть створювати “кишені”, де вода затримується. Запалення або інфекція у вусі призводять до набряку, звужуючи прохід і перешкоджаючи виходу води.
Вода може стати причиною розбухання сірчаної пробки, роблячи її липкою і перешкоджаючи виходу. Пробка може вбирати воду, збільшуючись у розмірах, блокуючи прохід.
Як позбутися води у вусі: способи
Загалом способи позбавлення від води у вусі можна розділити на механічні та теплові. У процесі використання механічних методів, не потрібно купувати спеціальних крапель.
– Потрібно нахилити голову, щоб вода могла витекти, або акуратно потягнути за мочку вуха, створюючи вакуум для виштовхування води, – рекомендує лікар.
Варто пострибати на одній нозі, щоб рідина витекла з вуха.
Як позбутися води у вусі, якщо вона сама не виходить
Якщо вода не виходить, можна використовувати вушні краплі, які допоможуть її висушити.
Сімейний лікар не рекомендує висушувати воду з використанням фена, оскільки це робить вушну пробку дуже в’язкою, що може погіршити ситуацію. Оптимальним варіантом є використання спеціальних крапель, але тільки якщо у вусі є пробка.
– У жодному разі не використовуйте вушні палички й не колупайтеся сторонніми предметами у вухах. Це може пошкодити барабанну перетинку, – рекомендує лікар.
Сімейний лікар проти застосування народних методик, таких, як спирт і оцет. Ці рідини можуть пересушувати вушний канал і стати причиною свербежу, неприємних відчуттів або навіть приєднання інфекції.
– Якщо вода залишається у вусі впродовж кількох днів або з’являються болісні симптоми, потрібно звернутися до лікаря, – каже фахівець.
Для запобігання потраплянню води у вуха, рекомендується використовувати пробки під час плавання або душу, ретельно сушити вуха після водних процедур.
Важливо своєчасно усувати проблему потрапляння води у вухо, щоб уникнути можливих ускладнень, а в разі виникнення запитань чи сумнівів – завжди консультуватися з лікарем.