Що таке віртуальна реальність: відповіді на часті запитання

Суспільство
Що таке віртуальна реальність: відповіді на часті запитання

Світ, якого насправді не існує, ще декілька десятиліть тому можливо було побачити лише у фантастичних кінострічках. Перші окуляри, які дозволяли перенестись у фантастичні пригоди, були створені в далеких 90-х роках минулого сторіччя, а на теперішній час технології віртуальної реальності стали доступними кожному. Якщо хтось не встиг відчути повне занурення в інші виміри, то це саме тому, що він ще не перейшов за посиланням https://www.darwin-space.net/ та не оцінив переваги геймінгу у віртуальному оточенні. Отже, спробуємо розібратись, що таке віртуальна реальність та чим вона так вабить дітей та дорослих.

Технічні основи VR або як вона утворюється

Безпосередньо ідея VR виникла одразу після того, як людство навчилося фіксувати на фотоплівці події, що відбуваються навколо. Слідом за першими фотокамерами з’явилось бажання зробити зображення об’ємними. Згодом стали можливими стереоефекти, які на той час вважались чимось абсолютно несподіваним та захопливим. Віртуальна реальність – це технологія, яка ввібрала в себе всі минулі досягнення людства. Вона може бути сформована на основі фото чи відеофрагментів, а також повністю генерованою програмним забезпеченням. За допомогою різних гаджетів гарантується повна імітація відчуттів та можливість реакції на них.

Отже, що таке ВР, можна описати наступним чином: вона дозволяє на фізичному рівні опинитись в будь-якому фантастичному чи реальному світі та відчувати навколишнє середовище за допомогою зору, слуху та на дотик. Незалежно від того, як людина змінює своє положення під час перебування у VR, штучно створений простір рухається разом з нею. Якщо порівнювати зі звичайним кінофільмом, то тут у глядача немає ніякої можливості вплинути на події, що відбуваються на екрані. У віртуальному оточенні все навпаки, бо його можна змінювати за своїм бажанням.

Відомі варіанти застосування віртуальної реальності

Більш детально зрозуміти, навіщо потрібна VR та яку користь вона несе, можна, дізнавшись про основні галузі її застосування:

AD_4nXeUako6Y4Zeaw2FLVWjNljK9c4IHGi6W7DL1je0YOLGEbkTmqYBNfhB2MzJlWKdIqGM6RzNTMoJdZRDA5oW3YThQV7ze93Vj6kouwp5Bs0ME9aJJ0LKB8XUvtWSQFLGWxXlDUZ38niUSBxc7gUussk?key=_1VHDtC_2SH9BQd4-tTDgp7k
  • Розваги – це перше, що спадає на думку, коли згадують про VR. За її допомогою діти мають можливість поспілкуватися з персонажами улюблених мультфільмів або відчути себе в статусі командира фантастичного космічного корабля. Для дорослих це чудовий спосіб на деякий час змінити оточення та перенестись у часи далекого середньовіччя чи пограти у футбол на рівні провідних майстрів найпопулярнішого виду спорту.
  • В останній час технології VR активно застосовуються в образотворчому мистецтві, архітектурі та при розробці дизайн-проектів. Коли з’являється можливість опинитись всередині майбутньої будівлі, то знайти найбільш компромісний варіант планування чи розміщення меблів буде набагато легше. До того ж у замовника навряд чи залишаться якісь зауваження, коли він заздалегідь оцінить 3D-модель власного житла.
  • Медицина являє собою одну з найбільш перспективних сфер для застосування віртуальної реальності. За її допомогою можна генерувати ситуації, які складно імітувати в реальному житті, щоб вивчати анатомію чи дії хірурга під час складної операції.
  • VR активно застосовується під час навчального процесу. Сучасні школярі залюбки змінюють традиційні підручники на перебування у віртуальному просторі. Там набагато цікавіше будувати перші слова чи за допомогою спеціальних алгоритмів занурюватись у фізичні експерименти.

Перебуваючи у віртуальній реальності, людина може повністю контролювати її та змінювати сценарій. Звичайний школяр може опинитись в епіцентрі видатних історичних подій, а пілот відчує повну імітацію керування надсучасним літаком.

Залишити відповідь