Щoйнo yкpaїнцi нè cтpuмyють paдσcтi Heвжe goчekáлucь.3O xв. mσмy пpėзuдeнт пօвiдσмuв нeймσвipнe… Подробиці в коментарях

Життя

Зeлeнcький пpeдcтaвить Бaйдeнy новий плaн пepeмօги Укpaїни.

Hacтyпнօгօ тижня пpeзидeнт Укpaїни Bօлօдимиp Зeлeнcький вíдвíдaє Cпօлyчeнí Штaти Aмepики.

Пpօ цe пօвíдօмляє Oфíc пpeзидeнтa.

Після представлення “плану перемоги” для союзників президент України Володимир Зеленський представить наступного тижня “план стійкості” країни, призначений для народу України. Як пише The Times, план, який складається з 10 пунктів, покликаний підняти моральний дух, підірваний перемогою Дональда Трампа на виборах, а також запевнити громадян, що Україна зможе боротися навіть за умови припинення допомоги з боку США.

“Це не план перемоги, презентований зовнішньому партнеру, а план, презентований нашому суспільству – йдеться про мобілізацію нашої економіки та суспільних настроїв”, – пояснив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк.

Як пише Times, план підвищення стійкості до зовнішніх впливів розповість про те, як Україна визначатиме пріоритети інвестицій у промисловість і як функціонуватиме енергетичний сектор в умовах зими на фоні російських атак по енергоінфраструктурі.

Відео дняPlay Video

“З огляду на психоемоційний стан країни ми повинні чітко показати, як ми будемо розставляти пріоритети в інвестиціях у промисловість, як буде функціонувати енергетичний сектор, як ми будемо повідомляти про мобілізацію армії, зміцнювати фізичну оборону – усі найболючіші питання, пов’язані зі стійкістю країни”, – зауважив Подоляк.

Зокрема, уряд хоче збільшити виробництво зброї, щоб у довгостроковій перспективі знизити залежність від західних озброєнь. Він також планує встановити динамічну протиракетну оборону та обладнати безпечні сховища для кожного населеного пункту.

“Ще один аспект плану буде пов’язаний з культурною спадщиною: Київ намагається звернутися до численної діаспори біженців в Україні в надії, що багато хто з них повернеться”, – пише Times.

Крім того, особлива увага приділяється природним ресурсам, які пропонується відкрити для американських компаній. В експертній статті до плану йдеться про небезпеки, пов’язані з нездатністю зберегти природні ресурси України для експорту на Захід, і підкреслюється стратегічна важливість її літієвих родовищ для розвитку американських технологій.

Водночас, як і у випадку з планом перемоги, оприлюднений план стійкості, найімовірніше, буде не більше ніж коротким набором із десяти пунктів, але кожен із них матиме набагато більше прихованих деталей, ідеться в статті.

Плани Зеленського – що відомо

Як повідомляв УНІАН, у жовтні президент Зеленський представив План перемоги главам держав і урядів усіх країн-членів Європейського Союзу.

Крім того, видання Financial Times зазначало, що Україна  готує “план перемоги” для адміністрації Дональда Трампа, пропонуючи потенційні бізнес-угоди, доступ до ресурсів і розміщення військ, щоб вплинути на обраного президента Сполучених Штатів Америки, відомого прагматичним підходом до угод.

14 листопада президент Зеленський оголосив, що незабаром буде презентовано внутрішній План стійкості, який складатиметься з 10-ти пунктів – “того, що потрібно, щоб Україна вистояла”.

Залишити відповідь