Сі Цзіньпін пообіцяв країнам Африки допомогу у понад $50 мільярдів

Політика, Світ

Китай у найближчі три роки планує надати країнам Африки десятки мільярдів доларів фінансово-економічної допомоги та інвестицій, аби прискорити розвиток і модернізацію країн регіону та Африканського континенту загалом.

Про це у виступі на 9-му Форумі китайсько-африканської співпраці в Пекіні заявив голова КНР Сі Цзіньпін, передає «Укрінформ».

«На Китай і Африку припадає третина населення світу. Без нашої модернізації не буде глобального оновлення і прогресу, тому протягом наступних трьох років Китай працюватиме з Африкою, щоб реалізувати десять масштабних партнерських заходів модернізації», – сказав Сі.

За його словами, для цього китайський уряд у наступні три роки надасть африканським країнам-партнерам 360 млрд юанів фінансової підтримки (більше 50 млрд дол.), з яких 210 млрд юанів (29,5 млрд дол.) кредитів, 80 млрд юанів (приблизно 11,2 млрд дол.) допомоги «в різних формах» і не менше 70 млрд юанів (9,8 млрд дол.) у вигляді інвестицій в Африку китайських компаній.

«Китай також заохочуватиме і підтримуватиме африканські країни у випуску панда-облігацій (боргових інструментів, номінованих в юанях – ред.)», – додав голова КНР.Окрему увагу в Пекіні приділяють підтримці розвитку в Африці сучасного сільського господарства.

«Китай надасть Африці 1 млрд юанів (140 млн дол.) екстреної продовольчої допомоги та побудує в країнах регіону стандартизовані сільськогосподарські демонстраційні території на площі близько 6,7 тис. гектарів», – заявив Сі.

Він розповів про плани направити до африканських країн-партнерів 500 фахівців-аграріїв із Китаю та створити асоціацію, яка опікуватиметься питаннями впровадження інновацій у сільському господарстві.

Китайський лідер також оголосив про намір уряду країни в односторонньому порядку скасувати імпортні мита на продукцію країн-партнерів із найменш розвиненими економіками, аби підтримати їх зусилля в боротьбі з бідністю.

«Ми вирішили надати всім найменш розвиненим країнам світу, які мають дипломатичні відносини з Китаєм, включно з 33-ма країнами Африки, режим нульового тарифу на всі сто відсотків продукції», – заявив він.

Крім того, в наступні три роки Пекін планує реалізувати в Африці не менше 30 нових масштабних інфраструктурних проєктів, запустити 30 проєктів чистої енергетики, створити Китайсько-африканський альянс лікарень і медичних центрів та направити до Африки 2000 медиків, а також надати 1 млрд юанів (140 млн дол.) грантів військової допомоги для підготовки 6 тис. військовослужбовців і 1 тисячі поліцейських та співробітників правоохоронних органів з Африки.

«На шляху модернізації жодна країна не повинна залишатися позаду. Давайте об’єднаємо понад 2,8 млрд китайців та африканців у потужну силу на нашому спільному шляху до оновлення і розвитку, щоб створити мирне і безпечне майбутнє для процвітання нашого світу», – закликав Сі.

Нещодавно уряд США запровадив санкції проти фізосіб та організацій у Китаї, причетних до балістичних та космічних програм Північної Кореї в порушення резолюцій Радбезу ООН.

Раніше Сполучені Штати додали 6 компаній до свого списку торговельних обмежень, у тому числі чотири за їхній зв’язок з підготовкою військових сил Китаю.

Японія запровадила санкції проти низки іноземних компаній за їхню підтримку російського вторгнення в Україну і, зокрема, вперше наклала торгові обмеження на виробників мікроелектроніки з Китаю.

Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь