Спалах смертельного Марбурга в Африці можна вважати завершеним – ВООЗ

Події України

Всесвітня організація охорони здоров’я та уряд Руанди оголосили про припинення спалаху марбурзької лихоманки, схожої на лихоманку Ебола, у Руанді.

Таке рішення було прийнято після того, як декілька тижнів поспіль не було зареєстровано нових випадків.

Летальність Марбурга – 88%

Спалах вважається завершеним після того, як 42 дні — або два 21-денні інкубаційні цикли вірусу Марбург – не з’являлися нові випадки, а всі підозри на Марбург не підтверджуються. У Руанді з 30 жовтня не з’явилося жодного нового хворого.

Останнього пацієнта з марбурзькою лихоманкою виписали з лікарні 8 листопада.

З кінця вересня минулого року, коли у Руанді оголосили про перші випадки Марбурга, було зареєстровано 15 смертей, більшість жертв – медичні працівники, які оглядали перших пацієнтів.

Без лікування Марбург призводить до летального результату у 88% випадків.

Хворі страждають на лихоманку, болі в м’язах, діарею, блювоту і, в деяких випадках, смертельну масовану крововтрату.

Вакцини проти Марбурга ще немає

У жовтні Руанда отримала сотні доз вакцини, яка лише проходила випробування, оскільки офіційно визнаної ще немає.

Керівництво ВООЗ і міністр охорони здоров’я Руанди застерегли, що, попри закінчення спалаху, ризики залишаються і люди повинні бути пильними.

– Ми продовжуємо формувати нові команди охорони здоров’я, щоб відстежувати пересування фруктових кажанів, розуміти їхню поведінку, – заявив міністр.

Вірус передають фруктові кажани

Вважається, що вірус Марбург, як і лихоманка Ебола, походить від фруктових кажанів і поширюється між людьми через тісний контакт із рідинами організму інфікованих осіб або їхнім одягом чи білизною.

Раніше спалахи Марбурга та окремі випадки були зареєстровані в Танзанії, Екваторіальній Гвінеї, Анголі, Конго, Кенії, Південній Африці, Уганді та Гані.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Вірус був уперше виявлений у 1967 році після того, як спричинив одночасний спалах захворювання в лабораторіях німецького міста Марбург і Белграда (колишня Югославія).

Залишити відповідь