США відправлять Україні пів тисячі ракет-перехоплювачів для Patriot та NASAMS – WSJ
У відповідь на посилення атак дронами та ракетами з боку РФ Пентагон направить Україні понад 500 ракет-перехоплювачів для систем протиповітряної оборони Patriot та NASAMS. Ракети мають прибути до України найближчими тижнями.
Про це пише видання The Wall Street Journal з посиланням на неназваного високопоставленого чиновника адміністрації чинного президента Джо Байдена.
Один з американських чиновників зазначив, що ці поставки мають задовольнити потреби українців до кінця року. Вказано, що намагання адміністрації Байдена відправити Україні військову техніку на мільярди доларів, поки до влади не прийшов Дональд Трамп, стикаються з серйозними логістичними перешкодами. І це викликає занепокоєння, що такі поставки виснажать запаси США, яких і так не надто багато.
За даними ЗМІ, надаючи якомога більше військової підтримки Україні до січня, коли відбудеться інавгурація Трампа, представники адміністрації чинного президента сподіваються зміцнити позицію України на можливих переговорах, а також зробити сильнішою оборону Української держави. Представник Міноборони США, який не називає свого імені, заявив, що перед виборами адміністрація планувала доставити Україні решту допомоги до квітня.
У WSJ зазначили, що постачання зброї в Україну зазвичай тривають тижні або навіть місяці. І вплив збільшення постачання зброї на військові запаси США, зокрема ППО, викликає «велике занепокоєння». Адміністрація Байдена також закликала союзників надавати Україні ракети зі своїх запасів.
Раніше повідомлялося, що в останні місяці свого правління адміністрація президента Джо Байдена має намір дозволити американським оборонним підрядникам працювати в Україні для обслуговування та ремонту зброї, наданої Пентагоном. Вважається, що це є значним зрушенням у політиці, спрямованим на допомогу Києву в боротьбі проти Росії. Число підрядників буде невеликим, і вони перебуватимуть далеко від лінії фронту. Вони не братимуть участі в бойових діях.
Раніше Джо Байден категорично відмовився відправити в Україну військових інструкторів за пропозицією президента Франції Еммануеля Макрона. Американський президент послався на занепокоєння тим, що відправка військових із будь-якої з держав НАТО може вплинути на потенційну ескалацію ситуації. А розмова про надання Україні можливості на місцях працювати з американськими підрядниками виникла ще влітку.
Нагадаємо, старший радник переможця президентських виборів у США Дональда Трампа Брайан Ланза заявив, що нова адміністрація зосередиться на досягненні миру в Україні, а не на тому, щоб дозволити країні повернути окуповані Росією території.
Діліться у соцмережах: