Суд відсторонив Шкробота з посади, його взяли на поруки Люшняк, Гадз та архієпископ Тихон

Війна

Печерський райсуд Києва відсторонив від займаної посади на час розслідування підозрюваного у хабарництві керівника Тернопільської психоневрологічної лікарні Володимира Шкробота – до 8 лютого 2025 року.

Міру запобіжного заходу обрали 13 січня. Суд ухвалив рішення відпустити його під особисте зобов’язання, без застави та домашнього арешту. Суд врахував відомості про лікування Шкробота від важкої хвороби. Йому також заборонили виїжджати за кордон, вилучивши закордонний паспорт та обмежили спілкування з певним колом осіб.

Напередодні судового засідання стало відомо, що Володимир Васильович лікується в онкологічному відділенні, на судові засідання не з’являється, у зв’язку з чим терміни досудового розслідування продовжили на три місяці.

Невдовзі від адвоката підозрюваного стало відомо, що головний лікар проходить курс променевої терапії в одному із медзакладів Львова. Адвокат Шкробота запевнив, що троє відомих людей готові взяти його під особисту поруку.

Згодом стало відомо, що на підтримку медика виступив народний депутат Микола Люшняк, який напередодні виявив бажання узяти Шкробота на поруки. Люшняк представляє партію “Удар” Віталія Кличка на Тернопільщині. Також він є засновником обласного осередку партії “Довіра”, яку називають найкорумпованішою політсилою Тернопільської обласної ради, адже відразу двох “довірівців” – заступника голови Тернопільської ОВА Ігоря Гайдука та депутат Ігоря Щиголя – звтримували за хабарництво.

Окрім нардепа за Шкробота “підписалися” аграрій Петро Гадз і архієпископ Тихон. Вони гарантуватимуть, що підозрюваний не ухилятиметься від правосуддя.

Володимира Шкробота затримали 7 листопада 2024 року за підозрою у прийнятті неправомірної вигоди. Згідно з даними Нацполіції, він систематично отримував неправомірну вигоду в розмірі 40 тисяч гривень щомісяця за невтручання у діяльність підприємиці, яка надавала ритуальні послуги на території лікарні. Загалом задокументовано хабарів на суму 200 тисяч гривень.

Під час обшуків у посадовця та підприємиці вилучено понад 9,2 млн грн у валюті, документацію та “чорнові” записи. Обом оголошено підозри:

– Володимиру Шкроботу за ч. 3 ст. 368 ККУ («Прийняття неправомірної вигоди службовою особою»). Санкція статті передбачає до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

– Підприємиці за ч. 2 ст. 369 ККУ («Пропозиція або надання неправомірної вигоди службовій особі»), що карається до 6 років ув’язнення.

Обвинувачення клопотало про тримання під вартою, проте захист наполягав на запобіжному заході у вигляді особистого зобов’язання.



Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь