Так за законом: влада взялася за земельні паї пенсіонерів

Події України, Суспільство

Влада взялася за земельні паї пенсіонерів

Влада взялася за земельні паї пенсіонерів
Сплата земельного податку є обов’язком власників землі чи постійних землекористувачів. Втім, серед них є деякі категорії, які не повинні платити земельний податок.

Чи мають пенсіонери платити податок за земельний пай
Пенсіонери за віком можуть отримати пільги зі сплати земельного податку за певних умов. Якщо пенсіонер досяг пенсійного віку – 60 років – він має право на пільгу для земельних ділянок, які належать йому на правах приватної власності, за винятком земельних паїв.

Відповідно, конкретно на земельні паї у пенсіонерів – пільги немає. Водночас якщо пенсіонер отримує пенсію на пільгових умовах, але не досяг 60 років – він також не має права на пільгу для земельних ділянок.

Щоб отримати пільгу, необхідно подати до органу контролю заяву про надання пільги разом із документом, що підтверджує право на пільгу (пенсійне посвідчення).

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Водночас пільга на земельні ділянки поширюється в межах граничних норм для різних видів використання:

для ведення особистого селянського господарства – до 2 гектарів;
для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських споруд: у селах – до 0,25 гектара, в селищах – до 0,15 гектара, в містах – до 0,10 гектара;
для індивідуального дачного будівництва – до 0,10 гектара;
для індивідуальних гаражів – до 0,01 гектара;
для ведення садівництва – до 0,12 гектара.
Кому ще не потрібно платити податок на землю
Від сплати земельного податку звільнені особи з інвалідністю першої і другої групи, ветерани війни, а також фізичні особи, визнані законодавством постраждалими внаслідок Чорнобильської катастрофи. Це регулюється відповідно до пункту 281.1 статті 281 Податкового кодексу України.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Залишити відповідь