Точний час в Україні – яка година за Києвом
В останній день 2024 року в Україні діє зимовий час, на який українці перейшли у ніч на 27 жовтня о 4:00, коли стрілки годинника перемістилися на годину назад.
Точний час в Україні
Україна переводить годинники з 1996 року відповідно до постанови Кабміну №509 Про порядок обчислення часу на території України.
Згідно з цим документом, на всій території України діє час другого часового поясу UTC+2 (київський час).
Годинник переводять двічі на рік: в останню неділю березня Україна переходить на літній час (о 3 годині стрілку рухаємо на 1 годину вперед), а в останню неділю жовтня на зимовий час (о 4 годині на 1 годину назад).
До слова, Євросоюз із 2019 року відмовився від переходу на літній і зимовий час.
В Україні теж тривають внутрішні дискусії щодо переходів між зимовим та літнім часом. І хоч у липні Верховна Рада підтримала законопроєкт про обчислення часу в Україні, яким передбачено скасування з зимового часу на літній (і навпаки), втім президент Володимир Зеленський, за повідомленнями ЗМІ, не планує підписувати документ, яким цей перехід має бути скасований.
Вперше переводити годинник запропонували у 1784 році. Це зробив посол США у Франції Бенджамін Франклін. Рішення ухвалили для економії свічок. Винахід переходу саме на літній час приписують англійцю Вільяму Уіллету.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Як адаптуватися до зимового часу – поради від Центру громадського здоров’я України – читайте на Фактах ICTV.