Трамп може обійти закон, який перешкоджає виходу США із НАТО, – Politico
Після перемоги новообраного президента Дональда Трампа, скептика щодо НАТО, прихильники Альянсу втішаються існуванням закону США, згідно з яким він не може вийти з цього союзу без схвалення Конгресу. Але це не зовсім так.
Як пише Politico, при Байдені у США було ухвалено закон, за яким будь-яке рішення президента про вихід з НАТО має бути схвалено Сенатом двома третинами голосів або затверджено актом Конгресу. Тепер юристи побоюються, що Трамп може скористатися лазівкою у виняткових повноваженнях президента у сфері зовнішньої політики.
Схожа історія була під час виходу Штатів із Договору з відкритого неба при Трампі. У 2019 році Конгрес ухвалив поправку, згідно з якою глава Міноборони та держсекретар повинні повідомити законодавців щонайменше за 120 днів до виходу з договору. Проте Мін’юст вирішив, що вимоги щодо повідомлення порушують конституційні повноваження американського лідера у сфері зовнішньої політики.
Нагадаємо, що Дональд Трамп хоче змусити країни НАТО збільшити витрати на оборону, зокрема виконати зобов’язання витрачати понад 2% ВВП на військові потреби.
Генсек НАТО Марк Рютте заявив про необхідність зробити більше, аби змінити курс російсько-української війни. Так він прокоментував розгортання тисяч північнокорейських військових в Курській області.Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.