Цi 19 пpізвищ означають, щo ви з pоду бaгатіїв. Перевірте cвоє
Це досить популярні сьогодні прізвища.
Деякі українські прізвища, які дійшли до наших днів, раніше давали лише певним людям — тим, хто вирізнявся своїм статусом, був багатієм.
Про це пише видання «Телеграф» з посиланням на роботу «Сучасні українські прізвища», авторства мовознавця Юрія Редько. У ній він наводить приклади тих самих прізвищ, які мають свою певну історію.
Мовознавець відзначає, що деякі українські прізвища вказують на розшарування тогочасного суспільства.
Йдеться про поділ на бідних та багатих.
Прізвища, які надавали останнім, представлені в цьому списку:
Багач (Богач) – найбільше це прізвище поширене у Львівській, Тернопільській, Хмельницькій та Івано-франківській областях. Від неї також утворилися такі: Богачевич, Богачевський, Богатчук, Богатирський, Багацький та Богачишин.
Дука — це синонім до речі багатій. Похідне від нього – Дученко.
Скоробогатий чи Скоробогацький – таке прізвище раніше отримували люди, які могли швидко розбагатіти.
Кармазін — це прізвище походить від назви дорогого зарубіжного, наприклад, англійського сукна. Цим товаром раніше могли володіти виключно багатії. Крім того, Кармазінами називали багату козацьку старшину.
Дідич – так називали багатія, який став власником цілого села. Таке прізвище найбільш поширене у Київській, Львівській та Івано-Франківській областях.
Фалендиш – «найкраще лондонське сукно» (у перекладі з німецької). Їм також раніше могли володіти лише багаті люди.
Знати — таке прізвище отримували представники привілейованого шару.
Шляхетка та Шляхтич — походять від колишніх прізвиськ, що перейшли на прізвище.
Мостіпан і Мастіпан — давня шляхта мала титул «його милість пан», (польською це було як miscipan, mospan). Спочатку це були прізвиська, а потім перейшли у прізвища.
Панич, Панчик, Паник, Панонько, Паночко, Панця, Панів – ці прізвища також говорять про статус та багатство. Вони були утворені від слова «пан».