Твін Пікс, Голова-гумка та Малголланд Драйв: культові фільми Девіда Лінча
Про смерть геніального режисера сучасності Девіда Лінча, який подарував світові кіно такі стрічки як Синій оксамит, Малголленд Драйв та Твін Пікс стало відомо 16 січня.
Його родина сповістила трагічну звістку у соціальній мережі Facebook. Режисер помер за чотири дні до свого 79-річчя.
Факти ICTV згадують його кінороботи, які без перебільшення вже посіли своє місце у світовому кінематографі, їх вивчають майбутні кінематографісти та якими надихаються мільйони шанувальників кіномистецтва.
Фільмографія Девіда Лінча
Фільмографія Девіда Лінча — велика. На статистичних порталах як режисер він заявлений у 92 роботах, це як короткометражні фільми та мультфільми, так і повний метр та серіали.
Також Лінч виступав як сценарист, оператор та був задіяний як актор, зокрема у картині Стівена Спілберга Фабельмани. Але повернемося до його фільмів. У цьому списку слід почати з його дебютної картини Голова-гумка.
Голова-гумка
Цю стрічку режисер створив після навчання в Американському інституті кіномистецтва у Лос-Анджелесі.
Голова-гумка – чорно-білим фільм жахів про людину в моторошному індустріальному світі, яка доглядає за химерним немовлям. Зазначимо, що Лінч так і не розповів, як саме він створив немовля. Ця стрічка Лінча стала однією з перших, що стала культовою. В американських кінотеатрах її показували у нічний час.
За сюжетом головний герой Генрі Спенсер дізнається, що його дівчина Мері завагітніла від нього та народила дитину. Вона переїжджає до Генрі і вони доглядають сина.
Однієї ночі жінка повертається до батьків, залишаючи Генрі на самоті з новонародженою дитиною. Тоді сон і реальність сплітаються в один довгий заворожливий та депресивний кошмар для Генрі.
Людина-слон
Смілива робота Лінча над Головою-гумкою привернула увагу Мела Брукса, який запросив режисера до знімань фільму Людина-слон, що став його першою голлівудською роботою.
Ця картина принесла режисеру його першу номінацію на Оскар за найкращу режисуру та сприяла отримати роботу над картиною Дюна за романом Френка Герберта.
Людина-слон – це другий фільм режисера Лінча, у якому він змінює традиційне уявлення про потворне та страшне. В основі сюжету історія Джона Мерріка, який від народження мав деформоване тіло, через що його цькували й прозвали Людиною-слоном.
Синій оксамит
Фільм, у якому головні ролі виконали Ізабелла Росселліні та Кайл Маклаклен, сьогодні вважається провідними світовими кінокритиками одним із найкращих фільмів 1980-х років.
Після провалу Дюни у прокаті режисер повернувся до раніше написаного сценарію Синього оксамиту – детективного нуару про чоловіка, який знаходить вухо в траві та хоче дізнатися, кому воно належить.
Лінч описував фільм як загадку про темряву й любов та подорож під красивою поверхнею. Головний герой у намаганні зрозуміти, кому належить знайдене вухо, потрапляє до похмурого та моторошного світу, до своєрідного задзеркалля, що криється за фасадом американського містечка.
Твін Пікс: Вогню, іди зі мною
Приквел надзвичайно успішного телесеріалу Твін Пікс – Іди зі мною, вогонь є доповненням до самого серіалу, але не відповідає на питання серіалу. Що також є родзинкою творчості Лінча.
У приквелі серіалу дія відбувається за сім днів до вбивства Лори Палмер, чия смерть спричинила розслідування, що склало сюжет першого сезону телесеріалу.
Сюжет охоплює розслідуванням вбивства наркоманки Терези Бенкс, тіло якої виявляє важливі зачіпки для встановлення особи людини, яка згодом вб’є Лору.
Фільм нашаровує на Твін Пікс ще більше невизначеності та сюрреалізму. Моторошні образи, тривожний саундтрек і моменти жаху розширюють межі традиційного оповідання, роблячи Іди зі мною, вогнем суперечливим, але важливим шматочком головоломки Лінча.
Малголланд Драйв
Один з найкращих фільмів Лінча, Малголланд Драйв, розповідає про молоду акторку Бетті Елмс, яку зіграла Наомі Воттс.
Її героїня прибуває до Лос-Анджелеса та планує зупинитися в квартирі своєї тітки, але виявляє, що там вже живе жінка на ім’я Рита, у якої амнезія. Намагаючись відновити її пам’ять Бетті знаходить у сумочці Рити гроші та синій ключ.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Фільм 2001 року, знятий у стилі неонуар, багато хто вважає однією з найкращих сучасних кінематографічних картин. За Малголланд Драйв Лінч отримав третю номінацію на Оскар як найкращий режисер, а також приз Каннського кінофестивалю.