У 2024 році поліція зафіксувала 219 випадків булінгу у школах України: найбільше у Києві та області
22 Гру, 10:10
Протягом 2024 року поліція зареєструвала 219 випадків булінгу у школах, що свідчить про серйозну проблему цькування серед школярів. Переважну більшість протоколів – 124 випадки – стосуються підлітків віком від 14 до 16 років, що є найбільш уразливим віковим періодом для проявів насильства. Водночас більшість заяв щодо цькування надходять від батьків. Про це повідомляє платформа «Опендатабот».
Попри зменшення кількості випадків булінгу в порівнянні з періодом до повномасштабної війни, статистика все ж залишається насторожливою. За даними Українського інституту дослідження екстремізму, 40% дитячих самогубств в Україні сталися саме через булінг.
Судова практика також стала ефективнішою: цього року суди ухвалили 160 рішень у справах, що складає 73% від усіх протоколів, складених поліцією. Для порівняння, у попередні роки рішення ухвалювали лише у 60% випадків.
Найбільше звернень щодо булінгу надійшло з Києва та області – 36 заяв, що складає значну частину від загальної кількості. Також були зафіксовані зростання скарг в Одеській та Львівській областях.
Крім того, з кінця жовтня в Україні запрацювала спеціальна кнопка для анонімних звернень щодо булінгу. За цей час на платформі вже було подано 85 повідомлень. За даними Міністерства освіти та науки України, 80% заяв подають батьки, лише 20% – діти.
Якщо ваша дитина стала жертвою цькування, важливо негайно звернутися до навчального закладу або поліції. За булінг на школярів можуть накладати штрафи від 850 до 3400 гривень. Освітні омбудсмени пропонують підвищити штрафи до 10 000 гривень, щоб зробити цей інструмент більш дієвим у боротьбі з насильством серед дітей.
Також варто зазначити, що в разі замовчування інцидентів з булінгом, керівники навчальних закладів можуть бути оштрафовані або відправлені на виправні роботи, а також можуть втратити до 20% свого заробітку.
Читайте також: Подільсько-Воскресенський міст став найдорожчим довгобудом у Києві, – депутат Київради Андрій Вітренко
Фото: ілюстративне, Опендатабот.
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.