У Франківську на Валах робітники намагалися “окупувати” територію громади (ФОТО, ВІДЕО)
Майже 10 років триває невдоволення громади та активістів щодо будівництва церкви на історичній для місця локації – Гетьманських валів.
Саме там розташовувався один з бастіонів Станіславівської фортеці, який приховує чимало таємниць та артефактів, розповідає ПІК.
Новий скандал
Днями виник новий скандал. Як повідомила у соцмережі активістка Марія Козакевич, будівельники намагалися перенести будівельник паркан, тим самим “відкусити” ще більше території валів.
“Мало бастіону, треба ще залізти і вкрасти скверу, метр за метром нові паркани, ще відкусити, більше, більше…. Ні дозволу, ні совісті“, – написала жінка у групі Франківськ Який Треба Берегти.
На місце події прибули небайдужі мешканці, що, фактично, завадило намірам робітників перенести будівельну огорожу.
“На зауваження про порушення – будівельники почали огризатись, почали робити фото/відео і висилати своєму начальству“, – повідомив Юрій Козакевич.
Відтак чоловік викликав поліцію.
“Після приїзду поліції – будівельники ямки одразу пообіцяли закопати, паркан пообіцяли повернути в попередні межі. Чергова підлість ліквідована”, – додав франківець.
Офіційної реакції представників Церкви Святого Миколая на Валах наразі немає.
Натомість у соцмережі люди обурені черговим будівельним свавіллям:
Нагадаємо, ще у 2001 році територію колишнього кафе Казка передали фірмі «Конкорд», яка своєю чергою в 2004 році подарувала ділянку громаді для будівництва церкви. На підставі рішення сесії від 2005 року передано в оренду земельну ділянку. Боргів за оренду землі немає.
Тому 27 грудня 2006 року на основі всіх документів міська рада прийняла рішення дозволити будівництво церкви. А вже 11 серпня 2015 року земельна ділянка перейшла в постійне користування церковної громади Святого Миколая.
Починаючи з 2016 року, коли власне, стартували будівельні роботи, франківці невпинно просили владу заборонити спорудження церкви у цьому місці, адже вали – це зелена зона, громадський простір та історичне місце.
Частина франківців вважала, що у місті вже забагато церков, зокрема греко-католицьких, у центрі міста – катедра, церква при монастирі Сестер василіянок, церква у парку воїнів-інтернаціоналістів, нова церква біля вокзалу.
Інші казали, що церкву просто варто перенести в інше місце, а на валах збудувати дитячий майданчик або облаштувати зелену зону та громадський сквер. Більшість погоджуються, що такі питання мали б узгоджувати з громадою, перш ніж приймати рішення.
Попри те, що на місці спорудження майбутньої церкви спочатку мали провести археологічні розкопки, оскільки це місце входить до історичного середовища Івано-Франківська і, цілком можливо, під землею знаходяться артефакти, які унеможливлять подальше будівництво храму, там без особливого спротиву залили бетонні опори під фундамент. І процес пішов…
А франківці й далі перепитували міську владу, фахівців, архітекторів, «чи є логіка будувати там церкву, якщо до однієї дві хвилини ходьби, до іншої – п’ять хвилин?». «А чому б і ні?», – відповів головний на той час архітектор міста Нижник.
Цікаво, що церква буде розрахована на 200 осіб, будуватиметься за пожертви. Представник церкви Ігор Остяк казав. що є люди, які готові пожертвувати на будівництво мільйон.
На його думку, на тому місці є багато негативу, а позитив може бути тільки, якщо збудувати церкву: «Що там можна збудувати? Ресторан, кафе, бар? Хай люди краще ходять до церкви».
Читайте також: