У Лаврі роз’яснили, чому дозволили зйомки про різдвяні страви Клопотенка у Трапезній

Політика

У Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» роз’яснили, чому дозволили благодійний захід, організований командою проєкту «Реальна історія» для популяризації української різдвяної традиції. Зйомки пройшли у Трапезній залі лаври, і це не заборонено законом.

Про це йдеться в офіційній заяві Національного заповідника «Києво-Печерська лавра».

«Останнім часом у публічному просторі почали ширитися суперечливі висловлювання щодо благодійного заходу, організованого командою проєкту “Реальна історія” для популяризації української різдвяної традиції. У межах події проводилася зйомка соціального проєкту 1+1 “Здійсни мрію”, який втілює мрії дітей загиблих воїнів. Ми вважаємо своїм обов’язком роз’яснити ситуацію, щоб уникнути непорозумінь», – йдеться в заяві.

У Лаврі наголосили, що захід проходив у Трапезній палаті, вона не є історичною частиною архітектурного комплексу та з моменту свого заснування в кінці XIX століття слугувала місцем спільної трапези.

Це не храм, і Трапезну завжди використовували для проведення урочистостей: духовних, культурних і освітніх. Це повністю відповідає чинному законодавству й вимогам експлуатації пам’яток історії та культури, а також жодним чином не шкодить живопису XX століття.Крім того, у заповіднику зазначили, що щиро шкодують, що ця подія викликала непорозуміння та могла зачепити релігійні почуття вірян.

«Києво-Печерська лавра є сакральним місцем для кожного українця, і ми завжди прагнемо дотримуватися балансу між збереженням духовної спадщини та її популяризацією», – додали в заяві.

росія і проросійські сили системно використовують Лавру у своїй пропаганді та ІПСО для розпалювання суперечок та розколу серед українців, додали там.

«Ми закликаємо всіх перевіряти інформацію, а також бути уважними до провокацій, які часто поширюються ворогом», – підкреслюється в заяві.

«Адміністрація заповідника завжди готова до відкритого діалогу й продовжить працювати над тим, щоб цей сакральний простір залишався місцем духовного єднання, збереження історичної спадщини та культурного збагачення», – наголосили у Лаврі.

Раніше ми писали, що шеф-кухар Євген Клопотенко вів переговори про відкриття ресторану української кухні в Японії, але невдало. І все через борщ.

Також Клопотенко запропонував створити музей культури приготування українського борщу у Києві, та назвати вулицю на честь борщу, щоб захистити українську страву від зазіхань росії.

Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь