У львівській філармонії відзначать 210 років композитора Вербицького

Подія «Святкова Академія» відбудеться вже 30 березня о 14:30 у львівській філармонії. Про це повідомили у Львівській облдержадміністрації.
До пам’ятних дат Великих Українців розпочинаються дослідження й вивчення їхнього життя та творчості.
Тож у 210 річницю (народився 4-го березня 1815-го року у селі Явірник Руський на території тодішньої Польщі) від дня народження славного сина України, композитора, громадського діяча отця Михайла Вербицького, у Львівській національній філармонії пройде подія «Святкова Академія».
Вона покликана пошанувати Вербицького, відкрити українцям і світові музичну спадщину, маловідомі світські твори (лідертафелі) та симфонії і знову вслухатися у геніальні акорди духовної музики і співу, а в майбутньому привернути увагу українського суспільства до залишеної нашим композитором театральної спадщини.
30 березня о 14:30 у святковій Академії, присвяченій 210-й річниці зі дня народження о. Михайла Вербицького прозвучать твори різних жанрів: духовна музика, «співогри», гітарні та симфонічні твори у виконанні Львівської академічної чоловічої хорової капели «Дударик», Академічного інструментального ансамблю «Високий Замок», лауреатів міжнародних конкурсів Віктора Паламарчука (гітара) та Ірини Ключковської (сопрано), а також народних ансамблів «Аколада» і «Вербиченька».
У Фоє Львівської національної філармонії до того ж пройде виставка артефактів з першої парафії о. М. Вербицького с. Завадова Яворівського району.
Як відомо, Михайло Вербицький (1815–1870) — визначна постать в українській музичній культурі, один із перших українських професійних композиторів Галичини.
Його творча спадщина охоплює найрізноманітніші музичні жанри.
За визначенням музикознавців, Михайло Вербицький є найбільшим нашим після Бортнянського духовним хоровим композитором, творцем хорового стилю в Галичині.
Він заклав основи української симфонічної музики в Галичині, залишивши по собі десять симфоній.
У його особі маємо першого галицького плідного театрального композитора (музика для численних оперет, водевілів, історичних драм) та композитора-гітариста.
Отець М. Вербицький пройшов еволюційний шлях виразника національної ідеї в 40-70-х роках ХІХ ст. від москвофільського середовища до висот сформованого національного світогляду, який достойно завершив «Заповітом» Шевченка та Гімном «Ще не вмерла Україна».
Пам’ятник Михайлові Вербицькому стоїть у Львові на початку вулиці Чупринки біля школи N 3.
До слова, квитки ще є у бокових рядах
Читайте також: вимога звільнити українського священика Остапа Нижанківського прийшла через кілька годин після його страти