У Львові презентували концепцію Парку Героїв на Хуторівці, який хочуть забудувати
Робоча група Львівської міської ради презентувала концепцію майбутнього парку Героїв на Хуторівці. Новий парк має охопити територію, яку хочуть вберегти від забудови житлом, повідомляє Львівський портал.
Яким буде Парк Героїв?
За словами головного архітектора Львова Антона Коломєйцева, який презентував концепцію облаштування, парк має стати:
- місцем зустрічей родин Героїв
- місцем майбутнього, за яке боролися і борються наші Герої.
- місцем взаємопідтримки та співучасті, де кожен відчуватиме єдність із тими, хто пережив важкі втрати.
- простором лікування «ран війни», що сприятиме ментальному відновленню і зміцненню духу.
За даними керуючого справами виконкому ЛМР Євгена Бойко, майбутній Парк Героїв сполучать вело-пішохідними звʼязками з парком Івана Павла ІІ та Стрийським парком. Це рішення проєкту «Зеленої лінії», розробленому архітекторами Групи 109 ще до повномасштабного вторгнення.
«Парк Героїв стане свідченням нашої вдячності та відповідальності перед тими, хто захищав і продовжує захищати наше право на майбутнє», – повідомив Євген Бойко.
Як повідомляв Львівський портал, 17 жовтня 2024 року на сесії міської ради було ухвалено рішення про створення Парку Героїв на Хуторівці.
Чому створення парку на Сихові є важливим
На забудову цієї території біля претендує компанія «Агрокультура Захід». Вона у 2021 році купила невеличкий будиночок та кілька господарських будівель на вул. Хуторівка, 51, що відразу біля духовної семінарії. Маючи у власності нерухомість, фірма хоче оформити 2,7 га землі під будівництво багатоповерхівок. Примітно, що близько 80% цієї ділянки зараз є вільною.
Ще у вересні 2021 році мерія Львова заявляла про захоплення майже 1 га комунальної землі за цією ж адресою під масштабну забудову. Тоді міська інспекція ДАБК виявила там самовільні будівельні роботи. Згодом міська рада поскаржилась у Держгеокадастр, збиралась звернутись і в прокуратуру. У липні 2023 року поліція почала досудове розслідування щодо ділянки на вул. Хуторівка, 51 за ч.2 ст. 364 ККУ (зловживання владою або службовим становищем).
Тепер на цій території Львівська міська рада хоче облаштувати парк пам’яті. Іменні дерева висадити тут збираються з родинами військових, які загинули на війні з російськими окупантами. Ініціативу підтримують громадські організації, зокрема ГО «Родин полеглих героїв Львівщини».
Також таким чином ділянку хочуть вберегти від ймовірної забудови.
Хто стоїть за будівництвом
За даними NGL.media, директоркою «Агрокультура захід» є Оксана Званич, яка також є бухгалтером «Галерея-центр» Ірини та Володимира Женчаків. А також є керівником «Аура енергія» того ж Володимира Женчака, який відомий як віце-голова наглядової ради ПАТ «Мульті Весте Україна 3» (ця компанія володіє ТРЦ Forum Lviv).
ТОВ «Агрокультура захід» засноване компанією «Шельф 1», власниками якої є Ольга Мандзюк (82%) і Христина Федюк (18%). Мандзюк виявилась підписантом у ПАТ «Мульті Весте Україна 3», а раніше була керівником у «Мол девелопмент», поки її не замінив Володимир Женчак. Мандзюк також є співвласницею підприємства «Коктейль стар» разом з Андрієм Залуцьким. Щодо другої співвласниці «Агрокультура захід», то Христина Федюк є співвласницею у ТОВ «Прогрес-Львів», що виробляє взуття.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.