У Литві опозиція оскаржує затвердження нового уряду в неповному складі
У Литві опозиційна партія «Союз Вітчизни – Литовські християнські демократи» звернеться до Конституційного Суду з проханням дати оцінку, чи порушує основний закон указ президента Гітанаса Науседи, який затвердив новий уряд у неповному складі.
Про це повідомляє LRT з посиланням на заяву політсили.
Як зазначають литовські консерватори, голова її фракції Міндаугас Лінге просить КС уточнити, з яким числом міністрів уряд може бути затверджений і вважатись легітимним.
«Коли формується уряд у неповному складі, зникають і терміни, в які непризначені міністри мають бути призначені на посади. Це може створити передумови для порушення конституційного принципу відповідального управління», – йдеться у заяві.
Литовський закон про уряд передбачає, що міністерства та інші державні установи зобов’язані надати призначеним міністрам матеріали, необхідні для підготовки програми уряду, що, на думку консерваторів, передбачає, що підготовка програми уряду також належить до обов’язків призначених міністрів.«Виникають питання, наскільки конституційним є те, що міністри не брали участі у складанні програми, що членам Сейму не було надано можливості поставити запитання призначеним міністрам…і чи відповідає це конституційній процедурі формування уряду», – каже Лінге.
Раніше лідерка литовської Соціал-демократичної партії, що здобула першість на парламентських виборах, Вілія Блінкевічюте не поспішала казати, чи саме вона очолить новий уряд.
А литовські партії, які сформують новий уряд країни за підсумками парламентських виборів, планують презентувати програму уряду у четвер 5 грудня.
Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.