У Міноборони роз’яснили, чим відрізняється посилений сухпайок ЗСУ від звичайного

Політика

Наразі військовослужбовці ЗСУ отримують два види сухих пайків — звичайний і посилений. У Міноборони розповіли, чим вони відрізняються.

Про це йдеться у повідомленні українського оборонного відомства.

Зокрема звичайний сухпайок містить три основні раціони (сніданок, обід, вечеря) та включає базові продукти, що забезпечують енергетичні потреби військових.

Він складається з:

  • галет з пшеничного борошна першого сорту;
  • сухарів з пшеничного або житнього борошна;
  • готових до вживання перших страви (борщ з м’ясом, супи з м’ясом у реторт-упаковці);
  • готових до вживання других страв (каші з м’ясом, овочі з м’ясом у реторт-упаковці).
  • кави розчинної, чаю, цукру, меду, фруктового джему.
  • також він включає перець чорний мелений, сіль, одноразову столову ложку, серветки.

У Міноборони зазначили, що цей набір забезпечує базові потреби військових у харчуванні на добу, придатний для споживання в польових умовах, якщо є доступ до води та мінімальні умови для зберігання.

Водночас посилений сухпайок розроблений для більш складних умов служби, зокрема для військовослужбовців, які виконують бойові завдання із захисту держави або відриваються від основного підрозділу для виконання спеціальних місій.

Він містить додаткові компоненти, які підвищують його калорійність, енергетичну цінність та автономність.

Зокрема йдеться про:

  • до сніданку додаються 30 г сухофруктів, 35 г чорного шоколаду, одна гумка жувальна, один безполуменевий нагрівач їжі;
  • до обіду додається одна гумка жувальна, один безполуменевий нагрівач їжі;
  • до вечері додаються 200 г готової до вживання м’ясної страви, одна гумка жувальна, один безполуменевий нагрівач їжі, 2 г кави розчинної, 10 г цукру.

Особливістю посиленого сухпайка є значно більша автономність завдяки включенню безполуменевих нагрівачів їжі, що дозволяють військовим розігрівати страви навіть у польових умовах без доступу до вогню або іншого джерела тепла.

У відомстві додали, що продовжують вдосконалювати систему харчування, щоб забезпечити військових усім необхідним для підтримки їхнього здоров’я та бойової готовності під час виконання завдань.

Раніше повідомлялося, що у 2024 році Міністерство оборони України планує вдвічі збільшити кількість робочих груп для перевірки якості харчування в українській армії.

З червня цього року Збройні Сили України почали харчуватися за оновленим каталогом, у якому 360 позицій. Каталог поповнився близько 30 позиціями. Водночас деякі позиції з нього прибрали.

Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь