У Німеччині 300 тисяч українців не працюють і не шукають роботу, – Зеленський
Президент Володимир Зеленський заявив, що у Німеччині мінімум 300 тисяч українців не працюють і не роблять спроб працевлаштуватися. На його думку, коли соціальна підтримка ФРН буде припинена, вони будуть змушені повернутися. Про це глава держави розповів під час спілкування з керівниками територіальних громад та районів Закарпаття, передає Укрінформ.
«Не всіх українців дуже раді бачити за кордоном. Це не частина плану, як повернути українців, але є факти. Відповідні країни та їхні лідери хочуть, щоб лишилися ті українці, які там працюють. Водночас вони шукають способи, як змусити повернутися в Україну тих українців, які не працюють. Це також факт. Наприклад, в Німеччині сьогодні понад 1,1 млн українців, з них мінімум 300 тисяч ніде не працюють, навіть не роблять спроб працевлаштуватися. Таких людей багато в усій Європі», – розповів Зеленський.
Він відзначив, що значна частина цих людей повернеться, тому що соціальні виплати і підтримка, яка є за кордоном, зникнуть.
«Зникнуть не завдяки нам. Просто країни припинять їм допомагати. Щойно їхні суспільства (цих країн, – ред.) підтримають рішення, що не потрібно платити українцям, у цей момент країни зроблять усе, щоб повністю зупинити виплати», – сказав президент.
Він також наголосив, що є відсоток українців, які чекають завершення війни, аби повернутися.
Як повідомляв Львівський портал, 28 липня генеральний секретар найбільшої опозиційної німецької партії Християнсько-демократичний союз (ХДС) Карстен Ліннеманн виступив за необхідність скасування державної допомоги для непрацевлаштованих, зокрема українських біженців.
«Ми повинні обговорити, чому в багатьох європейських країнах працюють понад 50% українців, але в Німеччині – лише 25%», – вважає він.
На думку Лінеманна, йдеться про відсутність стимулів з боку федерального уряду, аби спонукати біженців з України шукати роботу: «Українці також захищають нашу свободу. Але якщо є вигода, то вона пов’язана з чимось натомість. Це стосується і працевлаштування».
23 жовтня Лінднер запропонував переглянути правовий статус українських біженців, щоб зменшити витрати на соціальні виплати й залучити більше українців, які одержують допомогу, на ринок праці.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Фото: ОП