У Польщі готові прийняти взимку хвилю біженців з України

Політика, Світ

Польща готова прийняти у зимовий період чергову хвилю біженців з України, які не зможуть залишатися удома через енергетичну кризу. Відповідну заяву під час Форуму стійкості Варшава – Київ зробив заступник глави МВС Польщі Вєслав Леснякевич.

Про це повідомляє «Укрінформ».

Як зазначив заступник міністра, Варшава «здійснює системні дії щодо підготовки країни до прийому чергової хвилі біженців».

Він визнав, що у 2022 році державна система в Польщі не була повністю готовою до прийому великої кількості українських біженців, але тоді значну роль в цьому питанні відіграли звичайні громадяни країни, органи місцевого самоврядування, які приймали і допомагали приймати українських біженців і розміщувати їх.«Зараз ми покращуємо свої плани, готуємося до можливості появи чергової хвилі біженців. Вона не виключена, адже йде зима», – підкреслив заступник глави МВС, додаючи, що в Україні у значні мірі знищена критична інфраструктура, люди дуже часто позбавлені води, світла та інших базових побутових зручностей.

За його словами, станом на сьогодні польська державна адміністрація «вже готова приймати біженців» і «має місця для прийому українців, які хотіли би знайти тимчасовий притулок».

Заступник глави МВС Польщі також звернув увагу, що Варшава зараз має бути готовою розміщувати не тільки біженців з-за меж Польщі, але й тимчасово переміщених осіб всередині країни. За його словами, від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну зоною ризику є Сувальський перешийок на північному сході країни (територія Польщі між Білоруссю і Калінінградською областю рф).

«Ми теж маємо бути готовими до можливої евакуації мешканців з цього регіону», – констатував заступник глави МВС РП.

Польський урядовець зазначив, що країна повинна навчитися жити у складних умовах і готуватися до погіршення безпекової ситуації, беручи до уваги, що нова хвиля російської агресії, за різними оцінками, може наступити через 3-5 років.

Леснякевич зазначив, що викликом для Польщі є відбудова «знищеної і забутої» ще з комуністичних часів інфраструктури бомбосховищ у країні, а також створення нової. Він зауважив, що зараз лише 3% населення Польщі має можливість знайти прихисток у бомбосховищах.

Заступник глави МВС РП наголосив, що Варшава зобовʼязана й надалі підтримувати і допомагати Україні. Це відбувається, зокрема, як у межах розгортання на території країни міжнародних хабів для допомоги Україні, так і в рамках польської урядової допомоги.

Нагадаємо, що раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що безробітних українців у Німеччині потрібно заохочувати працювати або повертатися додому.

А німецька міністерка внутрішніх справ Ненсі Фезер запропонувала перерозподілити українських біженців між країнами ЄС.

⚡️⚡️⚡️Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь