У проєкті оборонного бюджету США є важливі для України положення – Маркарова

Політика, Світ

Проєкт закону про асигнування на потреби національної оборони США (NDAA-2025), ухвалений у середу Палатою представників, містить низку важливих положень для підтримки України у протистоянні агресії рф.

Про це повідомила у Фейсбуку посол України в США Оксана Маркарова.

Зокрема, стаття 1303 законопроєкту продовжує заборону використовувати будь-які кошти на дії, що могли б призвести до визнання суверенітету росії над окупованими територіями України.

Стаття 1534 доручає міністру оборони США опрацювати можливість створення Центру передового досвіду з підтримки розробок та вдосконалення систем озброєння на основі штучного інтелекту. Серед функцій такого центру – сприяння взаємодії Пентагону з іноземними партнерами, в тому числі з Україною, для визначення кращих практик, інструкцій, стандартів і контрольних показників.

У статті 6411 міститься доручення директору національної розвідки, держсекретарю й міністру фінансів подати до комітетів Сенату й Палати представників з питань розвідки, закордонних справ, Збройних сил, юридичних питань, фінансових питань та з асигнувань доповідь про фінансування Росією актів міжнародного тероризму.Крім того, зазначається, що на вимоги торішнього NDAA в оборонному бюджеті на 2025 рік виділяється $300 млн на потреби Ініціативи сприянні безпеці України (USAI).

Маркарова також зазначила, що в процесі опрацювання NDAA-2025 у Сенаті українська сторона докладатиме зусиль, аби консолідований проєкт закону містив положення, яке продовжувало б дію Закону про ленд-ліз для захисту демократії в Україні.

Зазначимо, Палата представників Конгресу США в середу ухвалила законопроєкт про асигнування на потреби національної оборони у 2025 році (NDAA). Його підтримали 281 конгресмен, проти голосували 140 законодавців (16 республіканців і 124 демократи). Наступним кроком має стати схвалення NDAA Сенатом США, яке очікується наступного тижня.

Крім того, Україна планує отримати 20 млрд доларів від Сполучених Штатів через спеціальний фонд Світового банку. Ці кошти не потрібно буде повертати, якщо Україна не отримає репарацій від росії.

Уряд США погодився виділити свою частку в розмірі $20 млрд у загальний кредит G7 для України, який надаватиметься під гарантії прибутку від заморожених активів рф.

Перед цим Рада ЄС 23 жовтня завершила процедуру схвалення Україні макрофінансового кредиту в розмірі 35 мільярдів євро за рахунок заморожених російських активів.

Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь