У рф контрактники можуть звільнитися з армії лише в 65 років
Конституційний суд росії ухвалив, що контрактники не можуть бути звільнені через досягнення граничного для мобілізації віку 50 років. Особи, які уклали контракт із російським міністерством оборони, мають служити до 65 або 70 років залежно від звання.
Про це йдеться у постанові суду, пише Радіо Свобода.
До суду звернувся військовослужбовець за контрактом, який вимагав визнати неконституційною статтю, за якою контрактники можуть звільнитися зі служби під час мобілізації, коли їм виповнилося 65 років (для офіцерів граничний вік – 70 років).
Чоловік наполягав, що чинне обмеження за віком суперечить конституції, оскільки є контрактники, які укладали договір з військовим відомством до оголошення часткової мобілізації та набрання чинності законом, згідно з яким підвищується вік звільнення.
До набрання чинності документом діяв інший закон, згідно з яким демобілізуватися контрактник міг після досягнення 50 років.Конституційний суд заявив, що суперечностей у законі немає, оскільки новий закон регламентував нові вікові категорії.
Закон про підвищення граничного віку для звільнення контрактників був ухвалений у червні 2023 року.
Правозахисний проєкт «Військові адвокати» повідомляв, що буквальне прочитання закону свідчить, що новий граничний вік поширюється лише на контрактників, які уклали контракт про проходження військової служби після 24 червня 2023 року.
Проте судова практика показала, що контрактників демобілізують лише за граничним віком із нового закону.
Міноборони рф стверджує, що 640 тисяч росіян підписали контракти зі збройними силами. Саме контрактників агресор посилає на війну в Україну. Розслідувачі встановили, що ця цифра завищена на 50%, реально їх 426 тисяч.
А Державна Дума росії схвалила закон, що дозволяє списувати прострочені кредити до 10 мільйонів рублів для мобілізованих, призовників і контрактників, які уклали угоди з армією після 1 грудня 2024 року.
Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.