У справі про крадіжку 100 млн гривень у виробника БПЛА з’явилися нові деталі

Політика

Ексвиконавчий директор ТОВ «КТД ЮПІТЕР» Віталій Кулик продав вкрадені БПЛА військовій частині в березні 2024 року. Тоді реалізували 15 апаратів (5 комплексів по 3 одиниці), а продаж відбувався через нову компанію ТОВ «ГАРА ЕССЕ» (ЄДРПОУ 45242463), що належить Ростиславу Грекулу.

Угоду здійснили за безготівковим розрахунком на суму 64 млн гривень (12,8 млн за комплекс). Для цього наклейки компанії «Юпітер» на всіх БПЛА замінили на бренд «GARA ESSE», а для фальсифікації документів використовували підставні фірми та ФОПи.

У жовтні 2024 року, стало відомо, що два комплекси з цієї партії ТОВ «ГАРА ЕССЕ» поставило в Агентство військових закупівель за 34,4 млн гривень, а крадений комплекс, проданий у березні за 12,8 млн гривень, було реалізовано на 40% дорожче – по 17,2 млн гривень за одиницю, розповів Громико.

Крім розкрадання БПЛА, Громико вказав і на факти шахрайства, відмивання грошей, несплати податків, а також порушення закону про максимальну націнку на державні контракти, що становить 25%. Також йдеться про розкрадання бюджетних коштів керівництвом ТОВ «ГАРА ЕССЕ» за сприяння чиновників.

Кримінальна справа за цими фактами пройшла через кілька рівнів розслідування: спочатку її вела районна поліція, потім Головне слідче управління, а пізніше матеріали повернулися на місцевий рівень.

17 грудня 2024 року суддя господарського суду Києва Ярослава Карабань винесла рішення про відмову в позові ТОВ «КТД Юпітер» до ТОВ «ГАРА ЕССЕ» щодо визнання договору між ними не дійсним.

«Це рішення суду викликає безліч запитань. Договір на суму 48 млн гривень був підписаний неуповноваженими особами – Віталієм Куликом і його дружиною Юлією Кулик, яка офіційно стала директором ТОВ “ГАРА ЕССЕ» пізніше дати укладення договору. Суддя проігнорувала основне обґрунтування позивача: згідно із законом такі значні правочини вимагають схвалення акціонерів компанії. Навіть директор ТОВ «КТД Юпітер» Олена Бородіна не могла підписувати подібні документи без відповідного протоколу акціонерів, що є порушенням ст. 44 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», – розповіли представники ТОВ «КТД Юпітер».

Це рішення, на думку Громика, створює небезпечний прецедент, дозволяючи виконавчим директорам розпоряджатися активами компаній без відома акціонерів. Акціонери ТОВ «КТД Юпітер» своєю чергою мають намір оскаржити це рішення в апеляційному Господарському суді Києва.

Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь