У світі зросла кількість випадків захворювання на діабет

Політика

За останні три десятиліття кількість людей із діабетом у світі зросла вдвічі, перевищивши 800 мільйонів. Основне збільшення відбулося в країнах із низьким та середнім рівнем доходу.

Згідно з дослідженням, опублікованим The Guardian, найбільші показники захворюваності були зафіксовані в Індії (212 млн), Китаї (148 млн), США (42 млн), Пакистані (36 млн), Індонезії (25 млн) та Бразилії (22 млн).

Згідно з даними, понад 25% населення страждають на діабет у регіонах Тихого океану, Карибського басейну, Близького Сходу та Північної Африки. Серед країн із високим рівнем доходу найбільший показник захворюваності зафіксовано в США (12,5%) та Великій Британії (8,8%).

Хоча існують ефективні препарати для зниження рівня глюкози, доступ до лікування залишається обмеженим у країнах із низьким і середнім рівнем доходу. У 2022 році понад 55% дорослих із діабетом у країнах із високим рівнем доходу отримували лікування, тоді як у країнах із середнім і низьким доходом більше половини хворих (59%) не отримали належної медичної допомоги. Це загострює нерівність у доступі до лікування.

Президентка Європейської асоціації з вивчення діабету Шанталь Матьє закликає до ухвалення превентивних заходів, розширення доступу до скринінгу та підтримки ініціатив для кращого довгострокового управління діабетом, адже хвороба досягла рівня епідемії.Раніше ми писали, що згідно з новим дослідженням, вплив пандемії коронавірусу на світ утримуватиметься навіть через роки, адже хвороба змінила звички людей. Зокрема, тепер вони проводять вдома значно більше часу, що може змінити структуру міст та районів.

Також нагадаємо, що словацький прем’єр-міністр Роберт Фіцо заявив, що уряд країни обговорить посилення повноважень антивакцинатора Петера Котлара, призначеного уповноваженим із розслідування боротьби з пандемією COVID-19.

Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь