У ЄС порадили жителям запастись їжею та водою

Політика, Світ

Європейцям порадили запастися їжею та водою на випадок війни або іншої великої надзвичайної ситуації.

Про це повідомляє видання Newsweek.

Так, звіт про цивільну та військову готовність Європи був написаний колишнім президентом Фінляндії, спеціальним радником президента Європейської комісії Саулі Нііністе. Документ складається зі 165 сторінок, і вже був представлений президенту Європейської комісії Урсулі фон дер Ляєн.

У звіті наголошується, що ЄС не був готовий ні до пандемії COVID-19, ні до агресії росії проти України, тому йому необхідно перейти “від реакції до проактивної готовності”.

У звіті агресія рф не називається єдиною можливою загрозою, але вона вказується як головна.”У нас немає чіткого плану щодо того, що робитиме ЄС у разі збройної агресії проти держави-члена. Загроза війни, яку представляє росія для європейської безпеки, змушує нас розглядати це як центральний елемент нашої готовності, не зупиняючись працювати над підготовкою до інших серйозних загроз”, – йдеться у звіті.

Крім того, у документі зазначається, що хоча загрозу російської агресії найбільше відчувають її безпосередні сусіди, будь-які дії росії проти країни-члена ЄС вплинуть на всі 27 країн блоку.

“Територіальна цілісність і політична незалежність кожної держави-члена нерозривно пов’язані з іншими державами-членами та ЄС в цілому”, – йдеться у звіті.

Розширення прав та можливостей громадян має бути “ядром” комплексної стратегії готовності, а блок має підвищувати обізнаність й заохочувати самозабезпечення серед свого населення.

Крім того, європейцям пропонують інші загальноєвропейські заходи, принаймні 20% загального бюджету блоку буде виділено на посилення безпеки та готовності до криз.Також пропонується план більшого обміну розвідданими між країнами ЄС.

Державам-членам ЄС радять надати своїм громадянам вказівки щодо накопичення запасів, евакуації та доступу до екстрених служб.

“У рамках цієї стратегії ЄС має порадити домогосподарствам бути готовими до самозабезпечення протягом мінімум 72 годин у разі надзвичайної ситуації”, – цитує видання дані зі звіту.

Опитування, наведене у звіті, описує різноманітні необхідні речі для домогосподарств на випадок надзвичайної ситуації, включаючи запаси їжі, напоїв і ліків, ліхтарик і радіоприймач з батарейним живленням.

“Ці поради спрямовані на те, щоб підготувати громадян ЄС до надзвичайних ситуацій, починаючи від чергової пандемії до екстремальних погодних умов або збройної агресії. Зокрема, пандемія COVID-19 спонукала людей у ​​всьому світі раптово почати скуповувати товари для накопичення, що призвело до дефіциту певних товарів”, – зазначається у звіті.

Раніше головний дипломат ЄС Жозеп Боррель прокоментував проблеми з майбутнім членством України в ЄС через її суперечки з сусідами.

Міністри закордонних справ 12 країн-членів Євросоюзу звернулись до Єврокомісії із проханням надати коментарі щодо того, як ухвалення скандального проєкту «Про прозорість іноземного впливу» у Грузії відобразиться на її євроінтеграції.

Залишити відповідь