Удари по РФ, погрози Путіна та завершення скандалу в ІФНМУ: ТОП-10 новин тижня за 18-24 листопада (ФОТО)
ТОП-10 новин тижня, які трапилися за 11-17 листопада 2024 року в Україні та на Прикарпатті в черговому огляді Прикарпатської інформаційної корпорації (ПІК).
Ворожі удари
Протягом тижня РФ застосувала більш ніж 800 керованих авіаційних бомб, близько 460 ударних дронів та понад 20 ракет різних типів проти України.
Про це повідомив президент Володимир Зеленський, пише ПІК.
“Україна не є полігоном для випробування зброї. Україна – суверенна та незалежна держава. Але Росія досі продовжує свої намагання знищити наших людей, посіяти страх та паніку, послабити нас”, – наголосив він.
Зокрема, вчора 21 листопада держава-агресор росія завдала удару по території України, зокрема по Дніпру, застосувавши балістичну ракету, ймовірно, зі складу ракетного комплексу “кєдр”.
Підльотний час цієї російської ракети з моменту запуску в астраханській області до влучання в місті Дніпро склав 15 хвилин.
У ГУР розповіли, що на ракеті встановили шість бойових частин: кожна — оснащена шістьма суббоєприпасами. Швидкість на кінцевій ділянці траєкторії — понад 11 Махів.
“Випробування ракетного комплексу “кєдр” проходили на “четвертому державному міжвидовому полігоні РФ” у жовтні 2023 та червні 2024 року. ГУР МО України нагадує — за кожен воєнний злочин, вчинений проти українського народу, буде належна справедлива відплата”,– йдеться у повідомленні.
Атака на РФ західними ракетами
Як відомо, США дозволили Україні завдавати ударів вглиб РФ далекобійними ракетами ATACMS. Це стало відповіддю на залучення військ КНДР до війни.
Україна вже завдала перших ударів американськими ракетами ATACMS по території РФ. Удар був по військовому об’єкту в районі міста Карачев у Брянській області.
А у середу, 20 листопада, вперше вдарили по території росії британськими крилатими ракетами Storm Shadow.
Відомо, що внаслідок удару ракет Storm Shadow загинули 18 російських військовослужбовців. Серед них перший заступник командувача Ленінградського військового округу, генерал-лейтенант Валерій Солодчук.
Він командував 1-м армійським корпусом так званої ДНР під час вторгнення росії в Україну. Крім цього, того дня загинули 500 північнокорейських солдатів, які перебували на атакованому об’єкті.
Наступний удар західними ракетами Україна може спрямувати по Ростовській області. Там знаходиться багато об’єктів, на які можуть націлитися ЗСУ.
Погрози російського диктатора
Російський правитель Володимир Путін заявив про “успішне випробування” ракети середньої дальності “Орєшнік”. За його словами, РФ має ще кілька подібних систем і випробування будуть продовжуватися.
За його словами, метою удару був військово-промисловий об’єкт у Дніпрі, і мета “успішно уражена”. Били по “Південмаш” балістичною ракетою в без’ядерному гіперзвуковому оснащенні
“Конфлікт в Україні набув елементів глобального характеру після атак далекобійними західними ракетами по Росії”, – прокоментував Путін дозвіл Україні бити ракетами у глиб Росії і заявив, що Москва “відповість рішуче та дзеркально”.
Путін заявив, що система “Орєшнік” при масованому застосуванні “буде порівнянна зі зброєю стратегічного призначення” і що протидії цій зброї наразі не існує.
Також, за словами правителя РФ, у Росії кілька систем, подібних до “Орєшніка”, які проходять випробування.
На цій нараді окупанти заявили, що “Орєшнік” може вражати цілі по всій Європі і запропонували прийняти комплекс на озброєння армії РФ. Путін погодився.
За військову службу Роман Боднар відзначений державними нагородами – орденом Богдана Хмельницького І, ІІ, ІІІ ступенів, медаллю «За військову службу Україні». Він служив у 109 батальйоні 10 гірсько-штурмової бригади “Едельвейс”. До призначення на посаду голови РДА Боднар також був радником голови обласної військової адміністрації.
Нагадаємо, що у серпні 2023 року Зеленський звільнив з посади голови Івано-Франківської райдержадміністрації Олександра Ярощука, який очолював РДА два роки. Причиною звільнення стала поява Ярощука на роботі у стані сп’яніння.
Викладач написав заяву про звільнення за власним бажанням з 18 листопада 2024 року, письмових пояснень щодо ситуації, яка склалася, він не надавав.
Завідувачу кафедри та проректору з науково-педагогічної роботи ІФНМУ вручили догани.
Окрім того, комісія з моніторингу дотримання норм законодавства у сфері використання української мови в освітньому процесі має здійснити до 20 грудня 2024 року перевірку всіх кафедр університету на дотримання норм законодавства про мову при організації освітнього процесу та веденні занять.
Читайте також: