Угорщина вимагає зняти санкції ЄС з кількох російських олігархів та вважає удари по енергетичній інфраструктурі РФ загрозою своєму суверенітету

Угорщина вимагає зняти санкції ЄС з російських олігархів Алішера Усманова, Дмитра Мазепіна і Михаїла Фрідмана та розцінює атаки на російську інфраструктуру, як загрозу власному суверенітету, оскільки через неї країна отримує енергоносії.
Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на інтерв’ю міністра закордонних справ країни Петера Сійярто російському пропагандистському агентству РИА Новости.
“Ми виступили з ініціативою виключити з санкційних списків ЄС 9 осіб. Серед них була людина, яку ви згадали (Фрідман, – ред.), пан Усманов був серед них, пан Мазепін був серед них. Тобто особи, які, на наш погляд, насправді не повинні бути в списку, з юридичної точки зору”, – зазначив Сійярто.
Він підкреслив, що загалом ішлося про 9 росіян, і Угорщині вдалося домогтися виключення з санкційного списку трьох осіб, включно з міністром спорту РФ Михаїлом Дегтярьовим.
Сійярто також додав, що Дмитра Мазепіна не виключили зі списку, а його сина Микиту Мазепіна виключили ще раніше на підставі рішення суду.
Також Сійярто побідкався, що українські атаки на нафтопровід “Дружба” і його сполучну інфраструктуру стали “проблемою останніх місяців”.
Через них у кількох випадках в Угорщини впродовж кількох днів були перебої з постачанням нафти, додав він, тож руйнування промислових потужностей держави-агресора, він прирівняв до атак на угорські об’єкти.
“Енергетична безпека – це питання суверенітету, і ми вважаємо будь-яку атаку на нашу енергетичну інфраструктуру атакою на наш суверенітет. Тому ми відкидаємо всі подібні атаки”, – сказав угорський міністр.
При цьому Сійярто не згадав постійні російські удари по об’єктах енергетичної інфраструктури України.
Як відомо, угорські виробники електроенергії є ключовими постачальниками електрики в Україну, яка змушена до значного імпорту з європейського енергоринку через зруйновані російськими ударами генеруючі потужності.
Цей експорт відбувається на комерційних засадах – угорські виробники отримують повну оплату постачань за рахунок допомоги західних донорів.
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп заявив, що був “дуже розлючений”, коли президент Росії Володимир Путін розкритикував довіру до керівництва України.
Діліться у соцмережах: