Україна завершила оцінку законодавства за першим блоком переговорів щодо вступу до ЄС

Політика

Україна завершила оцінку законодавства за першим блоком переговорного процесу щодо вступу до ЄС.

Про це повідомили на Урядовому порталі.

12 листопада в Люксембурзі завершилася двостороння зустріч між Україною та Європейською Комісією щодо 18 розділу, який присвячений питанням статистики. Вона відбулася в межах офіційного скринінгу українського законодавства на відповідність праву ЄС, і це завершальний розділ у блоці питань, що входять до Кластеру 1 «Основи процесу вступу до ЄС». Він є ключовим для всього переговорного процесу.

До української делегації увійшли переважно представники Державної служби статистики. Протягом двох днів презентувала Єврокомісії та колегам з Євростату стан імплементації актів права ЄС у державну статистичну діяльність, спроможність органів державної статистики України, методологію та якість даних. Сторони обговорили розширення переліку наборів даних, які Держстат має передавати до Євростату.

“Очікуємо, що звіт Європейської Комісії за результатами скринінгу в межах Кластера 1 дозволить відкрити цей кластер якнайскоріше у 2025 році”, – зрозповіла віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України–міністерка юстиції Ольга Стефанішина, яка взяла участь у засіданні онлайн.Саме статистика віднесена до кластеру фундаментальних основ, оскільки ця галузь охоплює всі сфери економічного та суспільного життя та має надавати набори достовірних даних, що в подальшому впливатимуть не тільки на макроекономічний стан держави, а й на умови життя громадян.

Вже наступного тижня у Брюсселі розпочнуться двосторонні зустрічі за другим переговорним Кластером «Внутрішній ринок», присвяченим, зокрема, питанням вільного руху товарів, свободи переміщення працівників, підприємництва та надання послуг, конкурентної політики, корпоративного права та іншим.

В ЄС розраховують, що Україна приєднається до об’єднання до кінця 2029 року.

Після того, як Євросоюз схвалить початок переговорів щодо вступу України, Верховна Рада має ухвалити щонайменше півтори тисячі законопроєктів.

Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь