Україні загрожує масове закриття шкіл
За п’ять років кількість першокласників зменшиться на третину
За прогнозами Міністерства освіти і науки України, кількість першокласників у 2029 році може зменшитися щонайменше на 30% у порівнянні з поточним роком. Це ставить перед громадами завдання адаптувати шкільну мережу до змін демографічної ситуації вже зараз.
Кількість дітей, які зараз навчаються у першому класі, на понад 30% менша порівняно з тими, хто зараз у сьомому. Зважаючи на тенденції народжуваності, до 2029 року першокласників стане ще на 30% менше. Ці дані мають лягти в основу нашої інфраструктурної політики, – заявила заступниця міністра освіти і науки Галина Кузьмичова у коментарі кореспонденту Укрінформу.
Заступниця міністра наголошує, що головним завданням має стати підготовка чинної шкільної інфраструктури до нових реалій. У центрі уваги повинна бути якість освіти, а не кількість шкіл.
Ми можемо залишатися в ілюзії, що всі 13 тисяч шкіл в Україні мають потенціал для розвитку. Але чи це відповідає дійсності? Ні. Понад 50% шкіл уже зараз мають наповненість 200 учнів або менше. У майбутньому ситуація тільки погіршиться, і це напряму впливатиме на якість освітніх послуг, – пояснила Кузьмичова.
Оптимізація мережі шкіл має стати одним із пріоритетів для громад. За словами Кузьмичової, важливо орієнтуватися не на кількість і розташування будівель, які залишилися у спадок з радянських часів, а на можливості забезпечити якісну освіту для дітей.
Головна мета – створити такі умови, щоб випускники були конкурентоздатними на ринку праці.