Українцям у Польщі почали розсилати “повістки”: заява посольства України
Українцям у Польщі почали розсилати “повістки”: заява посольства України
Голова Об’єднання українців у Польщі припустив, що російські спецслужби могли отримати доступ до баз даних українців у Польщі.
Повідомляє Главред.
Українські чоловіки призовного віку, які проживають у Польщі, почали отримувати листи із вимогою з’явитися до мобілізаційного пункту для проходження служби в ЗСУ. У фальшивих “повістках” зазначається, що за ігнорування загрожує юридична відповідальність та навіть екстрадиція.
Листи нібито були надіслані від імені польського Управління у справах іноземців. Проте саме Управління категорично спростувало свою причетність до цих повідомлень і наголосило, що вони є фальшивими.
Українське посольство в Польщі підтвердило цю інформацію та зазначило, що подібні дії в Польщі не проводяться. Натомість громадяни України можуть добровільно вступити до лав Українського легіону.
“У зв’язку з появою в інформаційному просторі інформації про надсилання в Польщі від імені Управління у справах іноземців (Urząd do Spraw Cudzoziemców) так званих листів–викликів на військову службу громадян України, інформуємо, що така інформація не відповідає дійсності. Управління у справах іноземців не є автором закликів до військової служби, а так звані листи є підробкою”, – йдеться у офіційній заяві посольства.
Заява посла України в Польщі
Посол України в Польщі Василь Боднар назвав інцидент черговою провокацією Росії, спрямованою на дискредитацію українських органів та дестабілізацію ситуації. За його словами, поширення таких фальшивок є типовим стилем російських спецслужб.
“Вигідно це Росії, це один із класичних методів фальшивки та дезінформації. Насправді польські органи влади відреагували дуже вчасно”, – сказав він у коментарі ТСН.ua.
Голова Об’єднання українців у Польщі Мирослав Скірка припустив, що російські служби могли отримати доступ до баз даних українців у Польщі.
“Я бачив скани документа, виписаного на людину, яка не є зоорієнтованою в чинному законодавстві. Але ті, хто знається на польському законодавстві, розуміють, що українські інституції не можуть здійснювати такі дії в Польщі. На мій погляд, проблема полягає в тому, що російські служби мають доступ до баз даних про українців, які проживають у Польщі. Це серйозна проблема. Цей сигнал дуже небезпечний”, – зазначив він.
Шукайте деталі в групі
Facebook