Усик вдруге переміг Ф’юрі у 2024 році та захистив чемпіонські пояси
У ніч із 21-го на 22-ге грудня (в Україні) відбувся реванш між Олександром Усиком та Тайсоном Ф’юрі. Боксери вийшли у ринг “Kingdom Arena” у столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді.
В ніч з 21 на 22 грудня в Саудівській Аравії відбувся гучний вечір боксу. Хедлайнером події став поєдинок між Олександром Усиком та Тайсоном Ф’юрі.
Бій після абсолюту
Як пише 24 канал, у травні українець та британець вже зустрічались один з одним. Тоді на кону стояло звання абсолютного чемпіона світу у надважкій вазі, якого у цій категорії не було з 1999 року.
Тоді всі пояси зміг зібрати Леннокс Льюїс, а тепер ним став наш земляк. Усик зміг здобути перемогу роздільним рішенням суддів, а у 9 раунді навіть відправив Ф’юрі у нокдаун.
Тож недивно, що перед обов’язковим реваншем саме Усика вважали фаворитом. Проте схильність Туркі Аль аш-Шейха до Ф’юрі змусила сумніватися у такому розкладі сил. Та і сам Тайсон був сповна налаштований поквитатися за першу поразку у своїй кар’єрі профі.
Старт за Ф’юрі
Після ефектного виходу на ринг Тайсон як зазвичай намагався провокувати українця. Перший раунд був скоріше розвідкою. Тоді як з другого Тайсон почав перехоплювати ініціативу.
Британець давив своїми габаритами та кілька разів неприємно влучив у корпус Усика. Олександр майже не атакував до 4 раунду, але з другої чверті бою українець почав діяти впевненіше.
Особливо класно Усик влучав у 4 та 6 раундах, коли Ф’юрі на мить відкривав обличчя. Українцю важливо було протриматися до 7-8 раунду, коли Тайсон мав фізично ослабнути. Принаймні така стратегія спрацювала у першому бою.
Вдала гра на очки
І цього разу наш боксер також зміг протриматися. У першій зустрічі важливу роль зіграв нокдаун, але цього разу Ф’юрі не дозволяв супернику так багато влучати.
Тим не менш Олександр вчинив розумно та почав працювати на очки, а не нокаут. Після десятого раунду українець багато влучав по обличчю “Циганського короля” та дотримався до завершення всіх 12-ти раундів.
Судді одностайні
У підсумку другий судді віддали перемогу Олександру Усику. При цьому українець тріумфував одностайним рішенням суддів, всі троє арбітрів встановили рахунок 116:112.
Таким чином наш земляк захистив пояси WBA, WBC та WBO. Наразі Усик не є абсолютним чемпіоном, адже раніше він звільнив його для переможця бою Дюбуа – Джошуа.
Переможцем став перший. Зрештою тепер Даніель має намір зійтись у рингу із Усиком, щоб знову визначити абсолютного чемпіона світу. У 2023 році Олександр нокаутував британця у дев’ятому раунді.
Варто зазначити, гонорар Олександра Усика за цей бій склав 104,5 млн доларів. Ф’юрі заробив 84,5 млн доларів.
Перемогу присвятив матерям
Після того, Усика в ринзі оголосили переможцем поєдинку, він заявив, що хоче присвятити цю перемогу своїй матері і всім матерям України
“Хочу присвятити цю перемогу своїй матусі, яка багато років за мене переживає та нервує. А також всім матерям України”, – сказав Усик.
До слова, першу перемогу над Ф’юрі українець присвятив своєму батькові, який помер у 2012 році.
Символічний жест після захисту чемпіонських поясів
Володар титулів WBA, WBO, WBC та IBO в надважкій вазі Олександр Усик після перемоги над Тайсоном Ф’юрі в бою-реванші підняв на ринзі оригінальну шаблю гетьмана Мазепи.
Таким чином він нагадав світові про видатного гетьмана, який ще 300 років тому боровся за свободу України проти російських загарбників, пише ТСН.
“Шабля гетьмана Мазепи зроблена наприкінці XVII століття, – розповідає Максим Блакитний, директор Чернігівського обласного історичного музею ім. Тарновського. – Вона є зразком українського зброярства, сформованого зокрема під впливом країн мусульманської східної культури, з якими Україна підтримувала дипломатичні й торгові відносини. Шаблю гетьман Іван Мазепа подарував за гарну службу осавулу Савичу. Згодом його нащадки продали її збирачу колекції української старовини Василю Тарновському. Так вона опинилася в нашому музеї, щоб сьогодні презентувати на весь світ українську культуру та одного з найвидатніших українських воїнів”.
Уздовж клинка шаблі є напис: “Всю надію свою на тебе покладаю, Мати Божа, захисти мене під покровою своєю!” З правого боку клинка зображені дві свічки, двоє янголів, а також коронована Богородиця з дитиною і гілочкою. Таке її зображення називається “Нев’янучий цвіт”.
До Саудівської Аравії шаблю XVII століття доставили з дотриманням усіх норм та під контролем музейних фахівців. Її презентація – важливий крок культурної дипломатії.