В Україні група осіб на замовлення РФ «полювала» за літаками F-16

Події України

Правоохоронці викрили групу з 12 осіб, яка шпигувала за Силами оборони одразу в п’яти регіонах України, зокрема розвідувала позиції ППО, а також намагалася виявити локації секретних військових аеродромів, де, за версією рашистів, могли базуватися літаки F-16. П’ятьом учасникам групи оголосили підозру. Про це повідомили у пресслужбі СБУ. 

Зокрема, за результатами спецоперації загалом викрито 12 осіб, частина із них – дезертири, які самовільно залишили підрозділи ЗСУ та були завербовані російською спецслужбою.

Учасники групи діяли окремо один від одного і замикалися на свого резидента-керівника, який знаходився на Дніпропетровщині. Для конспірації він використовував підроблені «посвідчення волонтера» та «активіста-антикорупціонера».

До співпраці з агресором він залучив спільників із Запоріжжя, а також Харківської, Сумської, Миколаївської та Одеської областей.

У цих регіонах підозрювані розвідували вогневі позиції української ППО, намагалися виявити локації секретних військових аеродромів, де, за версією рашистів, могли базуватися літаки F-16. Окремим завданням – було встановлення адрес компаній, які залучені до виробництва засобів РЕБ проти російських дронів.

Так, для отримання розвідданих фігуранти «втемну» використовували своїх знайомих, зокрема українських військових, які перебували у прифронтових регіонах України. У разі одержання попередніх відомостей підозрювані виходили на місцевість для проведення дорозвідки поблизу потенційних цілей. Спочатку учасники викритої групи «звітували» резиденту, а далі він передавав інформацію своєму російському куратору.

Втім, правоохоронці завчасно затримали організатора і чотирьох ключових спільників групи. Під час обшуків у них вилучили мобільні телефони, флеш-накопичувачі, військові документи та підроблені посвідчення.

Відтак слідчі повідомили затриманим про підозру (відповідно до вчинених злочинів) за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);
  • ч. 2 ст. 114-2 (несанкціоноване поширення інформації про переміщення, рух або розташування ЗСУ).

Їм загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна. Крім того, тривають комплексні заходи для притягнення до відповідальності інших учасників групи. 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook. 

Залишити відповідь