В Україні можуть покарати підписників Telegram-каналів, де повідомляють про роботу ТЦК

Політика

Правоохоронцям розшукують адмінів Telegram-каналів, де пишуть про місця видачі повісток. А от дії підписників теж можуть розглядатися як перешкоджання роботі ТЦК, якщо вони зливають каналу інформацію.

Про це в ефірі каналу Київ 24 повідомив нардеп Олександр Федієнко, член Комітету ВР з питань цифрової трансформації.

Він наголосив, що віднедавна Кримінальний кодекс поповнився статтею за перешкоджання роботі ТЦК. Конкретна правнича практика щодо застосування цього пункту ще буде напрацьовуватися, але, на думку нардепа, ймовірно, за цією статтею притягуватимуть і тих, хто «зливає» телеграм-каналам місця роботи груп ТЦК.

«Якщо там не буде відомо, чий це Telegram-бот, правоохоронці будуть намагатися з цього анонімізованого бота витягувати тих, хто повідомляє. Ну, наприклад, громадянин України проїжджав якесь місце, там повідомив. І таким чином через телефон будуть далі виходити на цього громадянина. Можливо, робити профілактику», – каже Федієнко.

Раніше суд у Луцьку дав 5 років позбавлення волі з іспитовим строком у два роки жительці міста, яка вела Telegram-канал і публікувала там місця видачі повісток.Тим часом, у Кропивницькому затримали молодика, який викладав у ТікТок координати місцевих блокпостів і повідомляв, якщо там видають повістки.

Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь