В Україні заговорили про податок на секонд-хенд: що варто знати
В Україні знову заговорили про можливе введення податку на речі другого вжитку, зокрема на одяг з секонд-хендів. Продавці в секонд-хендах вже відзначають, що ціни на вживаний одяг виросли на 6-8 гривень за одиницю товару. Це вплинуло на покупців, які традиційно обирали секонд для економії, пише ПІК з посиланням на ВІКНА.
“Введення податку може не тільки підвищити ціни, але й позбавити багатьох людей можливості купувати одяг за доступною ціною. Продавці хвилюються, що якщо секонд стане дорожчим, покупці можуть перейти до дешевших, але не завжди якісних товарів, куплених через сірі канали”, – йдеться у повідомленні.
Попри те, що значна частина товарів у секонд-хендах надходить з Європи через благодійні організації та спеціальні центри, де одяг перебирають, обробляють та сортують, бізнеси переживають через потенційне введення податку.
За словами голови Комітету з питань фінансів Данила Гетьманцева, законодавці намагаються боротися не з секонд-хендами, а з випадками, коли розкішний одяг під виглядом вживаного товару продається за мільйони гривень.
Це дозволяє обходити податкову систему, але таких випадків на ринку не так багато. Водночас, в Україні вже спостерігається збільшення податкових надходжень на такі товари на 30% цього року. Для більшості покупців секонд-хенд залишається рятівною ниткою в складні часи, коли кожна гривня на рахунку:
“Незважаючи на те, що можливий податок на вживаний одяг не торкнеться самого секонд-хенду, певні фактори, як-от девальвація гривні або зміни в економічній ситуації, можуть суттєво підвищити ціни на товар. Тож для багатьох українців секонд-хенд і надалі залишається важливим елементом економії”.
Читайте також у ПІК: