Вберуться в нові обладунки: турецькі танки Altay обладнають новими системами активного захисту

Події України

Як інформує стамбульський новинний портал Türkiye Today, Абдулменаф Ердем, інженер проєкту Секретаріату оборонної промисловості Туреччини (SSB), заявив: «Система «Аккор» успішно завершила етапи випробувань і надійде для оснащення основних бойових танків «Алтай» у 2025 році», повідомляє АрміяInform.

Принагідно нагадаємо, що саме поняття «Активний захист» (англ. Active protection system (APS), Defensive aids system (DAS)) є визначенням систем захисту військової техніки, суть яких полягає у впливі на випущені противником засобів ураження (ракета, снаряд) з тим, щоби змінити їхні траєкторії, зменшити ймовірність влучання в ціль, істотно зменшити ефективність їхньої дії.

У разі повноцінної реалізації проєкту APS Akkor, який, за даними оборонного порталу з Анкари  Defence Turkey, компанія Aselsan розробляла з 2008 року, Турецька Республіка стане третьою державою в світі, яка має повноцінну систему активного захисту (САЗ) власного виробництва. На даний час таким устаткуванням, яке розміщене на військовій техніці, можуть похвалитися Німеччина (проєкт AMAP ADS) та Ізраїль (проєкти Iron Fist та Trophy).

Система активного захисту Akkor від Aselsan розроблена для захисту основного бойового танка Altay. Колаж Агентства оборонної промисловості Туреччини

Як зазначають експерти сайту Army Recognition, система «Аккор» включає радар з високою роздільною здатністю, боєприпаси для перехоплення загроз, що надходять, і пускові установки швидкого реагування, що забезпечує комплексний захист на 360 градусів.

Крім того, Туреччина реалізувала програму Pulat APS на цілому батальйоні модернізованих танків M60T у межах проєкту Fırat, завершеного у 2020 році. Pulat має модулі протидії, панель керування та блок розподілу живлення, що є перехідним етапом у можливостях активного захисту виробництва Туреччини.

ОБТ «Алтай», розроблений у співпраці з турецькими компаніями Otokar, Aselsan і Roketsan, призначений для задоволення сучасних оперативних вимог, одночасно підвищуючи оборонну самостійність Туреччини. Він оснащений 120-мм гладкоствольною гарматою, яка має високу точність проти рухомих цілей, спареним 7,62-мм кулеметом і дистанційно керованою бойовою станцією для 7,62-мм або 12,7-мм кулеметів.

Основний бойовий танк «Алтай» виробництва Туреччини з системою активного захисту «Аккор». Фото: BMC
Основний бойовий танк «Алтай» виробництва Туреччини із системою активного захисту «Аккор». Фото: BMC

Його передова система керування вогнем об’єднує тепловізор, лазерний далекомір супроводження цілі та стабілізовану оптику для високої точності. Оснащений двигуном місцевого виробництва Batu V12 BMC Power потужністю 1500 кінських сил, Altay розвиває максимальну швидкість 65 км/год із запасом ходу 500 км, що робить його чудово адаптованим до різних місцевостей.

Захист танка включає модульну композитну броню, розроблену Roketsan, посилену Akkor APS, яка перехоплює загрози в режимі реального часу. Він також включає ХБРЯ (хімічний, біологічний, радіоактивний і ядерний) захист, системи пожежогасіння та можливості 360-градусної обізнаності про ситуацію тощо.

Ці системи працюють разом, щоб значно підвищити живучість «Алтаю» в бойових сценаріях. Окрім інтеграції в ОБТ «Алтай», обладнання Akkor також буде встановлено на танки турецьких сил оборони Leopard 2A4 і легкі броньовані машини Korhan, що відображає його модульність і адаптованість до різних платформ.

Елементи системи активного захисту Akkor від Aselsan розробленої для захисту основного бойового танка Altay. Колаж Агентства оборонної промисловості Туреччини
Елементи системи активного захисту Akkor від Aselsan розробленої для захисту основного бойового танка Altay. Колаж Агентства оборонної промисловості Туреччини

Розгортання «Аккор» відбулося після ширших зусиль зі зміцнення військового потенціалу Туреччини, викликаних нещодавніми військовими конфліктами, де протитанкова зброя становила значні проблеми. Модернізація танків Leopard 2A4 почалася у 2023 році, а перші поставки танків, оснащених Akkor, очікуються до кінця 2024 року.

Уклавши первинний контракт на виробництво 250 одиниць Altay і плануючи збільшити їхню  кількість до 1 тис., Туреччина позиціонує ОБТ Altay як наріжний камінь своїх можливостей щодо бронетехніки.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Система активного захисту AKKOR

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2025-01-04 06:30:00

Залишити відповідь